Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 22
  1. #11
    За мен това 3-6 лв е подигравка но ще си направя труда да подам заявление ако не друго поне осигуровките за ЗП ще си покрия за 4-5 месеца ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    2
    Здравейте! Аз също смятам, че сумата е малка, но смятам да се възползвам и от малкото, което се дава като помощ на пчеларите, но .................... се сблъсквам с поредната неуредица. Оказва се, че местните/а може би проблема е на национално ниво/ ветеринарни лекари не могат да извършат профилактичните пролетни прегледи, с които да удостоверят състоянието и бройката кошери в пчелина, тъй като не били подписали все още договори с браншовата им организация. Не могат и да ми кажат дата кога ще се случи това събитие, а ние пчеларите се нуждаем от заверка на ветеринарния дневник и протокол от пролетния преглед за да кандидатстваме за субсидията. А имаме малко време.......... Някой сблъскал ли се е с този проблем вече? Моля за съвети!

  3. #13
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Днес подадох документите за подпомагането. Искат копие на целия мед.дневник,копие на зеленото картонче,копие на банковата сметка,дават ти бланка за попълване и готово всичко е за 10мин. И към 10 .06. казаха да отидем за подпис на договора.Всичко това се попълва в разплащателна агенция. На въпросът по 6 лв. ли ще бъде подпомагането служителката ми отговори , че може и по малко да бъде,всичко зависило от бройката на подалите заявления .

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Какво значи копие на целия мед ?

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Какво значи копие на целия мед ?
    Май не внимаваш"копие на целия медицински дневник".

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    Да колега това имах в предвит. Копие на целия Ветеринарномедицински дневник на пчелина.

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    29.04.2011
    Мнения
    64
    В дневника да бъде вписан пролетният преглед,но протокола за прегледа не го искаха

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Е няма такава държава!

    Отивам да си заверя дневника и доктора вика "ми то ние нямаме договори още и вероятно няма да имаме скоро, щото няма пари... Вероятно се надяват пчеларите заради парите на кошер да минат през нас по "частната процедура"". А днес е последния срок за профилактичните прегледи... Човека вика - на мене по-ми е изгодно държавата да ми плаща, щото на тебе ще ти взема 20лв а дуржавата плаща по лев на кошер, демек 30 щях да взема, а ти си с 30 кошера. А тези които са с по 200-300 от тях колко бих загубил?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Много ми е интересно има ли колега пчелар на когото наистина ветеринарен доктор да му е направил преглед по 2 пъти в годината на абсолютно всички кощери. За 9 години от както съм регистриран нито един кошер не ми е отворил ветеринарен доктор. Верно имаше моменти кога ми идваше на крака с бялата манта ама тогава явно беше на зор и го играеше 'проверите'. Много ми се иска ако някоя майка почне да снася само търтеи да дойде да ми я осемени изкуствено или както днес забелязах един кошер явно нещо се е натровил, то след тия дъждове всякой грабна пръскачката, та да им даде некое хапче да не ми се гърчат такива на входа. На всяка пчела по отделно, че са ми много мили. 9 години само плащам за подпис и печат то като гледам и хората вече почнаха с подпис и печат да ги лекуват. Сега по темата и аз си подадох документите и немина без разправия искаха ми документ от баката, че сметката ми е актуална за което не е опоменато в документа който са е качен на страницата на Фонд Земеделие точка 5. Документи за предоставяне на помощта.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •