Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 95
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    В двора, където са ми кошерите подпочвените води тази година са почти на повърхността и около кошерите(не точно под тях, но около тях) от 1-2 месеца рядко се случва да попие всичката вода. Съответно има и много изпарения. С частични мрежести дъна съм, мога да ли очаквам проблем от тази влага, според вас?
    Ето едно видео каква беше ситуацията преди месец:
    При мен положението беше същото и аз очаквам да има проблеми от влагата. Меда в незапечатаните килийки вкисва и само болести има в тази влага, но какво да се направи няма как да спрем да вали.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ако вземат да познаят синоптиците за предстоящото пролетно време май ще се наложи да храня по рано от предвиденото.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Моите са на 50м.от Дунав.Има колеги на 10м от реката.За последните 2 месеца е имало не повече от 20часа слънце.Мъгла-дъжд,мъгла дъжд..............Влага колкото си щеш,но проблем с влага в кошерите няма.Ако дъната са с мрежа,по лесно се евакуира влагата.Ако сем. са стеснени с по една рамка от ляво и дясно по лесно се евакуира влагата.А, разходът на мед и влагата в кошера се увеличават,когато тръгне пилото,а пилото тръгва с първите(февруари) медоноси-леската и др.

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При мен положението беше същото и аз очаквам да има проблеми от влагата. Меда в незапечатаните килийки вкисва и само болести има в тази влага, но какво да се направи няма как да спрем да вали.
    Мед в незапечатани килийки от 15 октомври нататък не трябва да има, ама точно тогава много хора наливаха инвертираните сиропи с кофите. Днес слънцето при мен изгря и отворих един кошер да проверя как се отразява високата влажност. За мое учудване дори по рамките зад преградната дъска нямаше нито влага нито мухъл.
    Винаги може по-добре.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Мед в незапечатани килийки от 15 октомври нататък не трябва да има, ама точно тогава много хора наливаха инвертираните сиропи с кофите. Днес слънцето при мен изгря и отворих един кошер да проверя как се отразява високата влажност. За мое учудване дори по рамките зад преградната дъска нямаше нито влага нито мухъл.
    При мен имаше незапечатан мед а не съм наливал инвертиран сироп. Аз утре мисля да отварям ако е подходящо.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    А стига ве! Пак ли ще ги почваме?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #67
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ако вземат да познаят синоптиците за предстоящото пролетно време май ще се наложи да храня по рано от предвиденото.
    Един от моите кошери беше с доста пило до скоро и в началото на месеца ме изненада неприятно - половин рамка с медец само, другото ометено. Сложиш им питка апифонда и преди седмица намирам питката непипната, горните летви навлажнени, като че ли апифондата се е разтекла по тях, а и пчелите понамалели. Утре ще им хвърля едно око, най много да обединя две семейства предколедно, да им е по-забавно по празниците.

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Най накрая и при мен да даде времето да се облетят,нямат влага и мухал поне за сега . По повод наближаващите празници им сложих по една питка Апифонда да са весели и щастлива по случай Коледа та
    Милен Михов

  9. #69
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    kapanec, как слагаш апифондата, в смисъл колко режеш от найлона?

  10. #70
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Слагам я цялата питка 2,5кг и режа на ивици по на 2-3см и напречно на рамките.
    Милен Михов

 

 
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •