Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 95
  1. #51
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    При връщане от София от среща на работната група за създаване на НППО е имало и един малък екшън - ха-ха..... Паднало дърво на пътя и блъскане в него, за щастие с минимални щети по джипа.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_8005.JPG
Прегледи:      694
Размер:	319.8 KB
ID:	2281

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Несъобразена с пътните условия скорост. Шофьор със самочувствие заради лъскава кола. Вчера, късен следобед, с няколко такива се разминах а един заобикалях.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #53
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Така е. Диагнозата ти е правилна. Но не е виновна лъскавата кола, а възраста на шофьора. На снимката се виждат и следите на друга кола, която обаче не се е блъснала, а просто е спряла и се е върнала. Сина ми обаче се е блъснал. Какво да се прави - такива са всички младежи. Нима едно време и ние не сме били луди глави?

    С времето акъла на младежите-шофьори ще им дойде в главата, но за съжаление някои от тях няма да могат да го доживеят този момент (около 0.5% или 1 на всеки 200). Такива са тъжните цифри на статистиката.

    Аз също през живота си имам няколко дребни автомобилни произшествия и една сериозна катастрофа, в която москвича стана на скрап. И всичко това е било на младини. След 30-тата си година обаче не си спомням за някакво ПТП, предизвикано от мене.

  4. #54
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето една интересна статия, според която "Рискът от сурови зими през идните години е двойно по-голям заради глобалното затопляне".

    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4395797

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Отново съм наводнен в единият пчелин. Подпочвената вода вече е "надпочвена" на някои места като в моя двор. Кладенеца не е надграден и в момента се държи като извор. Пчелите не са се облитали вече месец и според прогнозата поне още месец облитане няма да има. Според руснаците още в началото на 2015 ни очаква лют студ с максимални -7 за моя район.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Отново съм наводнен в единият пчелин. Подпочвената вода вече е "надпочвена" на някои места като в моя двор. Кладенеца не е надграден и в момента се държи като извор. Пчелите не са се облитали вече месец и според прогнозата поне още месец облитане няма да има. Според руснаците още в началото на 2015 ни очаква лют студ с максимални -7 за моя район.
    Лоша работа.Успокояващо е , че прогнозите за период по-дълъг от два дни са несигурни.То понякога и от днес за утре не могат да познаят.По прогноза на моя пчелин от два дни вали дъжд.В действителност и капка не е паднала.За почивните дни дават отново дъжд , но не знам дали са се допитали до Дядо Господ.Той как ги вижда прогнозите?Така,че не се отчайвай.Каквото Дядо Господ даде, това ще е.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #57
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Място за отчаяние няма, само съм леко притеснен и безкрайно удивен от прищявките на природата.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Отново съм наводнен в единият пчелин. Подпочвената вода вече е "надпочвена" на някои места като в моя двор. Кладенеца не е надграден и в момента се държи като извор. Пчелите не са се облитали вече месец и според прогнозата поне още месец облитане няма да има. Според руснаците още в началото на 2015 ни очаква лют студ с максимални -7 за моя район.
    Днес имаше облитане и сега гледам обърнаха прогнозата на обратно, декември и януари ги дават много меки. Не че им вярвам, то няма как да познаят за повече от няколко дена напред.

  10. #60
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    В двора, където са ми кошерите подпочвените води тази година са почти на повърхността и около кошерите(не точно под тях, но около тях) от 1-2 месеца рядко се случва да попие всичката вода. Съответно има и много изпарения. С частични мрежести дъна съм, мога да ли очаквам проблем от тази влага, според вас?
    Ето едно видео каква беше ситуацията преди месец:

 

 
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •