Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 17 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 163
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Първия ми опит с тази марка беше трагичен,омазах я,все едно е цопнала в боята.В последващите се понаучих и започна да се получава ,но винаги преди да маркирам-няколко контролни точки по кошера и...ние сме!Не че имам опит с други марки..

  2. #102
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Първия ми опит с тази марка беше трагичен,омазах я,все едно е цопнала в боята..
    Както каза и Рости - първо проба. Търтеите са най - добри в началото за такава. Майката е малко скъпа за опити.

  3. #103
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Както каза и Рости - първо проба. Търтеите са най - добри в началото за такава. Майката е малко скъпа за опити.
    Да така е!Очаквах да я сменят но не. Даже и зазими добро семейство.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията


    Някой да е поръчвал от Алито ? Мнение.

    Боичките пристигнаха. Не си поръчвайте. Много хубави, плътни цветове, но се измиват.

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Да такъв е но има два варианта дебел и тънък.Дебелия има проблем че като го разтръскаш и натиснеш писеца,после пуска много течност и става мазало)) просто натисни един два пъти върху ръкавицата си или на дрехата и след това точкувай.Но обезателно дръж майката докато изсъхне маркера,после няма триене точ1ката.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Да такъв е но има два варианта дебел и тънък.Дебелия има проблем че като го разтръскаш и натиснеш писеца,после пуска много течност и става мазало)) просто натисни един два пъти върху ръкавицата си или на дрехата и след това точкувай.Но обезателно дръж майката докато изсъхне маркера,после няма триене точ1ката.
    Това за кой и за какво се отнася?

  7. #107
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    ch.atanasov
    -За снимката където си пуснал на маркера и ме питаш дали е такъв
    Schneider-270


  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    ch.atanasov
    -За снимката където си пуснал на маркера и ме питаш дали е такъв
    Schneider-270
    Аха, понеже не си цитирал, не се ориентирах. Ама и навреме ми отговаряш( 20 дена )-благодаря.

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Нищо,то сега няма какво да маркираме освен жените и любовниците))) Може и суджуците на комшото

  10. #110
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    За много години! Много мед, късмет и здраве желая на всички!
    И като стана дума за маркиране, ще споделя и аз моя опит. Ползвал съм (служебно) следните маркери: POSCA PC-5M, Schneider Maxx 270 и UniPAINT PX-20 на Mitsubishi Pencil CO.LTD, произведен във Виетнам. Първият е на водна основа, другите с някакъв органичен разтворител - най-вероятно ацетон. Като цяло не съм забелязал разлика в маркирането - еднакво лесно става, но ако не е достатъчно течно мастилото не може да попие във власинките и след известно време пада (това е мое обяснение, базирано на предположение). Затова трябва често да се опресняват като се разклащат и от време на време да се "напомпи" с натискане на писеца. След това трябва да се направят няколко точки на произволна повърхност, за да се отстрани евентуално образуваната капка, че веднъж една я вапцах от главата до петите. Работейки по този начин маркирането става лесно и качествено, но с ацетоновите съм имал случаи, когато след като пусна майката в кошера пчелите я нападат. Трябва да се изчака повече време, но когато трябва да се маркират десетки майки на ден, време за изчакване или временно затваряне в клетки няма. С POSCA-та, който е на водна основа този проблем не съществува - само духвам 2-3 пъти с уста и е готова.

 

 
Страница 11 от 17 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •