Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 163
  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    03.11.2013
    Мнения
    6
    колега пишеш в gugle слънчоглед/магазин за художнически материали и от там можеш да си го поръчаш, цената на бройка е 7.90 лв., като има всякакви цветове. аз вече си поръчах един бял. линка към сайта е http://www.slanchogled.com/Catalog. и отново ти благодаря за информацията.

  2. #62
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ако някъде го има, моля някой да пусне информация


    При Ренито (представителя на Аnel -gr) - http://www.renyshoney.eu/ . Иначе в Гърция ги има във всеки пчеларски магазин.


    Търтеите може и да не се маркират ( по-трдуроемко е, пък и няма как да разбереш когато станат полови зрели кой търтей от кой кошер е), достатъчно е да им се сложи празен корпус ( без рамки) върху семейството отглеждач/банка и да се държат затворени (търтеите, не пчелите) две седмици след излюпването им.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Днес маркирах 3 майки, но при 3тата направих беля. Пипнах решетката и маркера се разля върху нея, оцапах крилата и гърба.
    Разбрах къде сбърках и ще внимавам за напред, но се чудя тази майка дали е годна или я съсипах.

  4. #64
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Днес маркирах 3 майки, но при 3тата направих беля. Пипнах решетката и маркера се разля върху нея, оцапах крилата и гърба.
    Разбрах къде сбърках и ще внимавам за напред, но се чудя тази майка дали е годна или я съсипах.
    И аз имам такава от миналата година, и до днес си снася сато пушка. Изчакай и ще видиш, става или не...

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Днес маркирах 3 майки, но при 3тата направих беля. Пипнах решетката и маркера се разля върху нея, оцапах крилата и гърба.
    Разбрах къде сбърках и ще внимавам за напред, но се чудя тази майка дали е годна или я съсипах.
    Ако по кошерите ти се намират търтеи :-) може първо с тях да потренираш.
    Keep Walking...

  6. #66
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Днес маркирах 3 майки, но при 3тата направих беля. Пипнах решетката и маркера се разля върху нея, оцапах крилата и гърба.
    Разбрах къде сбърках и ще внимавам за напред, но се чудя тази майка дали е годна или я съсипах.
    То трябва да си проличи веднага - ако боята попадне по трахейните отвори (основата на крилата), майката умира от задушаване. Да, маркерите продавани в България от време на време го правят този номер - когато най малко очакваш, изведнъж изпускат голямо количество боя.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #67
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Здравейте нов съм в този форум, от няколко години се занимавам с пчели покрай дядоми, но от миналата вече аз поех нещата.
    Тази година реших да направя някой кардинални изменения и едно от тях беше да маркирам майките. Като начало потренирах на търтеи и се получи доста добре. Маркирам посредством колба мое производство и маркер.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	10250077_852693134748040_126881870458792492_n.jpg
Прегледи:      325
Размер:	120.2 KB
ID:	1403Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	10268714_857687944248559_7726121506586260217_n.jpg
Прегледи:      328
Размер:	72.0 KB
ID:	1404

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    А защо маркирате майките?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #69
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2013
    Мнения
    17
    За да може при правене на отводки в лошо време да намериш майката по-лесно, а не да въртиш рамките два-три пъти.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    То трябва да си проличи веднага - ако боята попадне по трахейните отвори (основата на крилата), майката умира от задушаване. Да, маркерите продавани в България от време на време го правят този номер - когато най малко очакваш, изведнъж изпускат голямо количество боя.
    Към обяд я нацапах, вечерта отворих пак отводката и беше жива.
    Намазал съм задната част на крилата и горната част на гърба.
    Търтей хиляди, но едно е да маркираш търтей друго майка там едва я докосвам че още ме е страх да не я нараня и от там става проблема.
    С времето ще свикна и няма да ме е страх да ги пипам.
    Маркирам ги защото така ми е много по удобно.

 

 
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •