Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 17 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 163
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2013
    Мнения
    11
    Здравейте,искам да питам с лак за нокти може ли да се маркират майки и носи ли това риск?Благодаря

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Може и носи риск.По добре ги маркирай с подходящ за целта маркер.

  3. #33

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    27.02.2011
    Мнения
    8
    Белязал съм майки с лак за нокти и ефекта е много добър. Избрал съм цвят зелен електрик, което помага да я видиш бързо. Все едно е със светлоотразителна жилетка. Боята е трайна и издържа с години. Методът ми е прост. Хващам майката в щипка за майки,а питата от която съм я взел оставям върху кошера или в сандъче. Занасям я всрани от пчелина и я пускам върху дланта си. Внимателно я хващам за едно предно краче с палец и показалец. Изчаквам я да се измори и предаде а това става бързо и лекичко я допирам с клечка от метла предварително потопена в лак. Тънкостта тук е хубаво да се отцеди клечката за да няма капка, защото много се оцапва майката. Така се получи с първата белязана от мен майка. Беще трагична гледка - бърсах я с парцал и напук на всичко това живя две години. След манипулацията поставям маиката отново в щипката и изчаквам 2-3 мин. да изсъхне боята. Майката връщам бърху същата пита и до сега не съм имал проблеми. Бележа майките само с един цвят, тъй като си водя дневник и знам коя майка от кога е.

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    В рекламното клипче на Повече от мед пише, че я маркират с nitro paint for cars - нитро боя за коли. http://www.youtube.com/watch?feature...&v=89rtOi1FcoQ.

    Цитат Първоначално публикувано от bobokid
    Внимателно я хващам за едно предно краче с палец и показалец.
    Трябва да се хваща за двете предни крачета, ако е само за едното, има вероятност да си го откъсне, докато се мъчи да се освободи.

  6. #36
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2011
    Мнения
    62
    За белязане на майките използвам лаков маркер SCHNEIDER.270, като показания на фотото на Георги Георгиев. Има особености, която е добре да се знаят:
    1.Преди използване добре да се разбие лака.
    2.При натискане пишещият връх потъва в тялото на маркера, при което се омокря. Ако се прекали,се получава капка и може да се стигне до страхотно оплескване на майката. За да се избегне последното, е добре преди белязането на майката да пробвате маркера върху чиста повърхност. За тези, които не са го правили, важи препоръката преди да приложат избраният от тях метод за маркиране върху самата майка, първо да го изпробват върху няколко търтея.
    Успех!

    П.П. И разбира се, ако решите да държите майката за краката- поне два крака!!!

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от Sandokan
    За белязане на майките използвам лаков маркер SCHNEIDER.270, като показания на фотото на Георги Георгиев. Има особености, която е добре да се знаят:
    1.Преди използване добре да се разбие лака.
    2.При натискане пишещият връх потъва в тялото на маркера, при което се омокря. Ако се прекали,се получава капка и може да се стигне до страхотно оплескване на майката. За да се избегне последното, е добре преди белязането на майката да пробвате маркера върху чиста повърхност. За тези, които не са го правили, важи препоръката преди да приложат избраният от тях метод за маркиране върху самата майка, първо да го изпробват върху няколко търтея.
    Успех!

    П.П. И разбира се, ако решите да държите майката за краката- поне два крака!!!



    А след маркирането с този маркер слагаш ли я в клетка или я връщаш на същата пита пак?

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Колеги,какви отзиви имате за маркерите Schneider 270.Гледам че някои от вас ползват такива.Купил съм си един с бял цвят,но още не смея да го ползвам,защото като го помириша си мирише здраво,и се притеснявам дали някоя майка няма да замине заради силната миризма.
    Гледам че фирма lega предлага лакове за белязане на майки.Има ли и някакви други алтернативи предназначени за белязане на майки.

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2011
    Мнения
    62
    Не мога да твърдя, че процедирам по най-добрият начин, но засега съм доволен от резултата. Пробвах различни начини, имах добри и лоши резултати, включително загуби на майки. Ще се опитам да опиша начина си на действие, като се надявам, че може да бъде от полза за някои от вас.
    От няколко години го правя така- след като намеря майката, питата на която се намира отнасям настрани, хващам майката за крилцата с палеца и показалеца на дясната ръка, а самата пита оставям права в сянката на някой друг кошер. Оставям майката да стъпи на върха на показалеца на лявата ми ръка, а с палеца и безименния пръст на същата ръка хващам поне две от крачетата на майката. След като предварително съм проверил нормалното функциониране на маркера, поставям белега. После отново хващам с дясна ръка крилцата на майката и около 30 секунди след нанасяне на маркировката пускам майката върху питата, от която съм я взел. След около още 30 секунди връщам рамката в кошера и процедурата завършва успешно.
    Лично аз използвам различните цветове съобразявайки се с потеклото на майкките, а не с годината, в която са се излюпили.
    И още нещо, върху първата маркировка при необходимост нанасям втора, по-малка точка в друг цвят.
    А годината на излюпване се записва в дневника, заедно с другата важна информация за майката и за развитието на семейството.

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Вчера ми дадоха малко цветни точки за лепене. Всяка точка е с номер от 1 до 99. Към единия к-т има лепило и клечица, а другият е без лепило и клечица, само точките. Пише (на полски сякаш) да се ползва някакво ацетоново лепило. Моля ако някой има упътване за такива лепенки или пък сам е работил с тях да качи нещо във форума, че и ние неуките да се понаучим.

 

 
Страница 4 от 17 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •