Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 163
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Международна система за маркиране майката по години.

    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #22
    Българската система за маркиране на майки :


  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Така е приятелю тя е с цветовете на нашето знаме, но майкопроизводителите маркират по-международната.С такова впечатление съм останал.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от valyo
    Да. Така правят. Нали са европейци Аз маркирам всяка година с червен цвят. Защото съм от ЦСКА
    Шегата настрана, аз наистина маркирам всяка година с червено (само такъв имам), като целта ми е да намирам М по-лесно, а ако толкова не знам коя от коя година е бучкам на кошера едно кабърче в "правилния" цвят. Т.е. Ако майката е маркирана, кабърчето каза годината. Ако не е маркирана - смосмяна или ..?
    И понеще не съм Чорбич с по 7 майки в кошера системата работи
    Аз имам бял и син маркер.И това което си описал по горе ми е минавало през мислите, защото си водя дневник и в него съм записал коя майка от коя година е.И аз ги маркирам най-вече, за да ги намирам по-лесно и заради самасмяната, макар че до колкото се познавам тази година ще си купя следващия цвят.Иначе си абсолютно прав за горното.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #25
    Здравей,valyo.Това дето казваш с донапренчето съм го гледал .Много лесна и бърза работа.На пролет и аз смятам да маркирам.Имам 12 роя от пролетта ама нямах време за маркиране от правене на кошери,рамки,основи,разшир ване.Как мислиш,дали ще се справя?Ще ми е за сефте.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз пък маркирам само със жълт и бял цвят, по лесно се виждат. Отделно имам етикет залепен върху покривната табла, на който пише майката от кой производител е и кога съм я придал.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2010
    Мнения
    36
    Имали опасни марки маркери за майки те???Коя марка маркери са най хубави според вас за маркиране колеги???

  8. #28
    Здравейте колеги, японските маркери са на Mitsubishi Japan, но последните няколко години се произвеждат само във Виетнам. Добри са, продавам ги от повече от 10 години. Няма нито една рекламация. Имат голяма трайност - 3 години караме с един на нашите кошери. Ако имате малко кошери, имам боя за майки, внос от Чехия - 3 лева е шишенцето. http://www.mevi-bg.com/
    Пчеларски инвентар, МЕВИ ЕООД http://www.mevi-bg.com/

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    18.05.2012
    Мнения
    8
    Маркирањето на мајка (матица) го вршам на следниот начин

    1.ја зимам мајката за крилца



    2. ја фаќам за градниот кош , никако за задниот дел за да не се повреди



    3 .Нежно ја допирам со обележувачот



    4. Мајката е обележана



    5. Ја фаќам мајката повторно за крилца ,овој пат обележана



    5. Ја ставам мајката во штипка



    6. Ја пуштам мајката во пчелното семејство



    7. Обележената мајка е успешно прифатена од пчелното семејство


  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    може да използвате и лак аз така правя и между другото и аз само в два цвята си маркирам майката бял и зелен зеленият ми е за миналогодишните майки а белият за таз годишните даже днеска маркирах една wink; wink;

 

 
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •