Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 163
  1. #91
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Атанасов, защо не работиш с боичките на LEGA. Доказани са и боята не пада така лесно, като от тези маркери. Единствен минус, че не са на водна основа. Но аз не съм имал случай да пусна майката и да я накачулят отгоре. Просто слагам боята и я пускам, веднага вземам мед от някоя килийка и намазвам крилата и с мед.

  2. #92
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Започнах да ловя майка с ръка и да я маркирам, става много по лесно от тия приспособления за маркиране.
    Аз още немога да се престраша...

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ами тренирай с търтеи..

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Атанасов, защо не работиш с боичките на LEGA. Доказани са и боята не пада така лесно, като от тези маркери. Единствен минус, че не са на водна основа. Но аз не съм имал случай да пусна майката и да я накачулят отгоре. Просто слагам боята и я пускам, веднага вземам мед от някоя килийка и намазвам крилата и с мед.
    До скоро не маркирах или маркирах с бяло. Тук четох за шнайдер 270 и отидох да си купя, но ми замириса и се отказах. Тези китайчета са на водна основа и са за без пари. Появиха се скоро и се надявам ниската цена да не е заради ниско качество. Като ги пробвам 2018 ще пиша.

  5. #95
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията


    Някой да е поръчвал от Алито ? Мнение.
    И на мен мие интерересно дали имат практическо приложение.

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    През последните няколко години ползвах перманентни маркери на EDDING, но нещо им развалиха качеството и боята им пада много по-бързо.
    Keep Walking...

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    През последните няколко години ползвах перманентни маркери на EDDING, но нещо им развалиха качеството и боята им пада много по-бързо.
    Да изтрива се бързо. Моят беше на няколко години и реших, че е дал фира.

  8. #98
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Тази година за първи път се опитах да си маркирам майките,купих си SCHNEIDER- но от по-дебелия вариант,такива точки им направих че без да отварям кошера ги виждам,живи и здрави са)) Пробвах на търтеи маркирвам и пускам но точката се махаше след 10 дена.Вече маркирам и чакам 1мин.да изсъхне маркера никакви проблеми,много съм доволен

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Тази година за първи път се опитах да си маркирам майките,купих си SCHNEIDER- но от по-дебелия вариант,такива точки им направих че без да отварям кошера ги виждам,живи и здрави са)) Пробвах на търтеи маркирвам и пускам но точката се махаше след 10 дена.Вече маркирам и чакам 1мин.да изсъхне маркера никакви проблеми,много съм доволен
    Такъв ли е ?




    10 минути го душих в книжарницата, та чак ме загледаха подозрително. Е, не го взех.

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Само с такива маркирам. На някои майки държи много на други не особено. Понякога ги премаркирвам като я видя поизтрита. Не чакам да съхне и може би това е грешка. Маркера си мирише обаче никога не е имало проблем. За да започне маркирането маркера се разклаща добре и се натиска сърцевината на вътре и тогава тя се напоява с боя. Боята не излиза ако не е натисната сърцевината и преждевременно упражнението се повтаря (веднъж седмично примерно). Ако маркера е стоял на слънце като натиснеш сърцевината става ужасна цапаница. Ако сърцевината (писеца) се е пре напоил с боя се изтръскава с рязко движение и се правят няколко точки по кошера примерно за да не се умаже майката. Маркера се затваря по най-бързия начин след маркирането. Майката диша през отвори в задния край на гръбчето и трябва да се внимава при маркиране точката да е малко по към главата или точно в центъра и в никакъв случай назад.
    Маркерите не могат да бъдат изписани за един сезон, но се държат добре като има дойде пак реда на цвета. Ако писеца беше малко по-тънък щеше да е по-добре.
    Успех.

 

 
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •