Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 47
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от Dull Виж публикацията
    Ами...вземи стани модератор на някоий овчарски форум, като си по-загрижен за овцете, отколкото за пчелите.Или по-добре направо стани овчар.
    Това ми е мечтата.
    Типично по български, повече ви интересува, какво има в чинията на другия, вместо какво да сложите във вашата. Защо си мислите, че овчарите са цъфнали и вързали, ама всички обичат агнешко?
    На простия човек, цял живот все някой друг му е виновен. Нищо лично.

  2. #12
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не си мисли, че 6000 лева са много пари за пчеларите с по 1000 и повече кошери. Да, аз ще ги взема тези пари, но за да докарам пчеларството до тука съм инвестирал около 2.5 милиона лева в земи, пчелини, кошери, две бази със земя, сгради и оборудване, дървообработващо предприятие, транспортни средства, машини, оборудване и т.н. Ше се радвам, ако за 7-8 години тези средства се възвърнат, но с по 6000 лв. на година доникъде няма да стигна.......

    Ха-Ха......, ако разчитах на държавата, по-добре е да отида и да се гръмна. Не и искам парите на тази държава. Доволен ще съм не ако ми дава пари, а ако НЕ МИ ПРЕЧИ със скапаното си законодателство и с корумпираните си чиновници във всички нива на държавната администрация.
    Ти за това ли се захвана с пчеларство, с идеята държавата да ти върне инвестицията?

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от fenomena13 Виж публикацията
    За пчелите 1.38 млн, а за тютюнопроизводителите 100млн. лв много ама много голяма подигравка
    Това е абсурдното, за храна и здраве и живот - 1.38 млн, за смрад, болести и смърт - 100 млн. За оръжие - милиарди , за здравеопазване - милиони.
    Така, че не се хабете.
    Най-добре е да си гледаме пчелите и да се стремим да печелим от тях, а не да разчитаме на тъпата държавност.

    Матеев, ти си от друго тесто, аз ако имах 2.5 млн лв, щях да си гледам кефа и пчелите, а не да се занимавам с форуми, организации, фондации и тн.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    2
    Здравейте! Аз също смятам, че сумата е малка, но смятам да се възползвам и от малкото, което се дава като помощ на пчеларите, но .................... се сблъсквам с поредната неуредица. Оказва се, че местните/а може би проблема е на национално ниво/ ветеринарни лекари не могат да извършат профилактичните пролетни прегледи, с които да удостоверят състоянието и бройката кошери в пчелина, тъй като не били подписали все още договори с браншовата им организация. Не могат и да ми кажат дата кога ще се случи това събитие, а ние пчеларите се нуждаем от заверка на ветеринарния дневник и протокол от пролетния преглед за да кандидатстваме за субсидията. А имаме малко време.......... Някой сблъскал ли се е с този проблем вече? Моля за съвети!

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от vigi Виж публикацията
    Здравейте! Аз също смятам, че сумата е малка, но смятам да се възползвам и от малкото, което се дава като помощ на пчеларите, но .................... се сблъсквам с поредната неуредица. Оказва се, че местните/а може би проблема е на национално ниво/ ветеринарни лекари не могат да извършат профилактичните пролетни прегледи, с които да удостоверят състоянието и бройката кошери в пчелина, тъй като не били подписали все още договори с браншовата им организация. Не могат и да ми кажат дата кога ще се случи това събитие, а ние пчеларите се нуждаем от заверка на ветеринарния дневник и протокол от пролетния преглед за да кандидатстваме за субсидията. А имаме малко време.......... Някой сблъскал ли се е с този проблем вече? Моля за съвети!
    Отиваш при официалният ветеринарен лекат на общината, където ти е регистриран пчелина. Той е длъжен да ти извърши прегледа и да ти издаде протокол.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    има вече договор с ветеринарите така че ще извършат прегледа до 15 .сетиха се в последният момент

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Totevski Виж публикацията
    Отиваш при официалният ветеринарен лекат на общината, където ти е регистриран пчелина. Той е длъжен да ти извърши прегледа и да ти издаде протокол.
    Отиваш при официалния ветеринарен лекар на общината, където ти е регистриран пчелина. Мотивираш го с шише ракия, и той ти разписва със затворени очи. Ако кошерите ти са много на брой, ще трябва да добавиш и няколко каси с бира. Така се правят нещата в България, ако случайно не знаеш....................

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2013
    Мнения
    3
    За това сме на това дереже в държавата,без почерка преди да попиташ ти казват неможе или върви тук,върви там и се отказваш сам

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    евала за точния отговор

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Цитат Първоначално публикувано от bate79 Виж публикацията
    За това сме на това дереже в държавата,без почерка преди да попиташ ти казват неможе или върви тук,върви там и се отказваш сам
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не си мисли, че 6000 лева са много пари за пчеларите с по 1000 и повече кошери. Да, аз ще ги взема тези пари, но за да докарам пчеларството до тука съм инвестирал около 2.5 милиона лева в земи, пчелини, кошери, две бази със земя, сгради и оборудване, дървообработващо предприятие, транспортни средства, машини, оборудване и т.н. Ше се радвам, ако за 7-8 години тези средства се възвърнат, но с по 6000 лв. на година доникъде няма да стигна.......

    Ха-Ха......, ако разчитах на държавата, по-добре е да отида и да се гръмна. Не и искам парите на тази държава. Доволен ще съм не ако ми дава пари, а ако НЕ МИ ПРЕЧИ със скапаното си законодателство и с корумпираните си чиновници във всички нива на държавната администрация.
    ХА ХА ХА евала за точния отговор ГОЛЯМ си Матеев
    ГОЛЯМО БРАВО

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •