Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 19

Тема: нуклеус ??

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    21.05.2013
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    Свиленград

    нуклеус ??

    Може ли малко помощ? Имам рамки за ЛР и материал за да си направя Нуклеуси. Въпроса ми и е дали да е 6 или 8 рамков?
    Ако са на 6 дали ще могат да преземуват ? БЛАГОДАРЯ

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Павка,нуклеус означава ядро,а за да има семейство трябва около "ядрото" да има още нещо.Да"ядрото" може да презимува,но без помощ не бива да очакваш много от него на следващата година.Кошери с 6 рамки и повече немогат да се нарекът нуклеуси.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    21.05.2013
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    Свиленград
    И все пак , да не се занимавам да правя малък сандък ами направо корпус ли ? Идеата ми е да ги ползвам и за капани.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ам чи така кажи.Моите капани са 6 и 8 рамкови,като всичките 6 или 8 рамкови могат да се натоварят един в/у друг-демек като многокорпусни кошери.Уверявам те,че ако ги направиш така ще останеш доволен.И запомни рояците предпочитат обем 30-40 литра.Успех.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз сложих 8 военни сандъка с по 3 рамки във всеки, да видим дали някой рояк ще си ги хареса за къща.
    Ако не аз ще ги заселя

  6. #6
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Pavkata77 Виж публикацията
    Може ли малко помощ? Имам рамки за ЛР и материал за да си направя Нуклеуси. Въпроса ми и е дали да е 6 или 8 рамков?
    Ако са на 6 дали ще могат да преземуват ? БЛАГОДАРЯ

    Даже могат и да се роят
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    21.05.2013
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    Свиленград
    Много ти благодаря.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ам чи така кажи.Моите капани са 6 и 8 рамкови,като всичките 6 или 8 рамкови могат да се натоварят един в/у друг-демек като многокорпусни кошери.Уверявам те,че ако ги направиш така ще останеш доволен.И запомни рояците предпочитат обем 30-40 литра.Успех.
    И да не бъда голословен......[ATTACH=CONFIG]17[/ATTACH ...........Рояк(1кг) с неплодна майка,от преди 3 седмици,вече е на два корпуса(подсилен с една рамка люпещо се пило и пчелите по нея).Изградени са 9 рамки во.След седмица ще поставя трети корпус(6 рамки).И трите корпуса могат да бъдат самостоятелни-имат си дъна и покриви.Имам и 8рамкови,също е вече на два корпуса+магазин.Рояците работят като за световно.Ако е рекъл Горният,още преди слънчогледа ще вадя мед от тях.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение0435.jpg‎  

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Сигур си мислят че са в хралупа Сироп, захар?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    След като рояка влезе,на другия ден ги прехвърлих само на во.Последваха 3-4 хранилки сироп1/1.За седмица 6-те во бяха изградени.Майката започна да осеменява на 8-9ден.Преди седмица сложих втория корпус с три во и три изградени,като едната рамка с люпещо се пило и пчелите по нея.Към днешна дата има осем рамки пило.След 5-6 дена ще сложа трети корпус само с во,като во ще ги пръсна по долните два корпуса,а в третия ще кача зряло-люпещосе пило.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •