Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Автоматично зареждане на захарен сироп?

Гласували
80. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    40 50.00%
  • Не

    24 30.00%
  • Зависи от цената

    16 20.00%
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 40 от общо 40
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Подаването на малки порции сироп има точно обратния на желания ефект - ограничаване на снасянето на майката. Много по-добре е ударна доза сироп (с която да залеят плодника, и после пчелите да освободят пространството за снасяне). Питката пък дава стабилност в кошера.
    Брей... усетил съм аз без дори да знам. Аз пролетта започвам с 1,5-2 л захарен сироп.. не не се вкисва! Вземат го някой за ден, други за 2-3 дни... След 6-7 дена пак и така докато не започнат да вземат по 3л. Развиват си се стой и гледай...цъфне ли овошката намалям или спорам храненето.... преди и след акацията пак се налага подхранване

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Извинявам се за спама в темата но,доколко питките могат да заместят сиропа на пролет,за подбудително развитие на семейството?Имам предвид да се избегне отваряне на кошерите на няколко дни и вкисването на сиропа.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Много зависи от вида питките.

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Имам предвид примерно с протеини или с прашец.Вместо от когато цъфнат дръвчетата да започна с сироп да продължа с питки до първа паша примерно рапица.Ще има ли разлика в развитието на пчелните семейства в полза на тези подхранвани с сироп?

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    30.09.2010
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от Stefanbg Виж публикацията
    Alex,
    Мина много време от последния пост в темата. Аз съм си купил 30 хранилки от друг модел, но искам за проба да им направя ограничители като на твоята хранилка. Интересува ме само как стои въпроса със заклейването на ограничителите, особено на тези, които регулират преминаването на пчелите. Има ли го (заклейването), няма ли го и ако има - колко, може ли да се почиства?
    Привет Stefanbg,
    Извинявам се за късния отговор, но ме подгони службата, после отпуск и то времето си мина. Та на въпроса ти - разбира се, че пчелите заклейват клапите които ограничават преминаването им към сиропа и ще пусна две снимки за да прецениш количеството на прополиса. А колкото до почистването им - не се налагало да го правя, защото клапите съм ги фиксирал с тиксо отгоре и не ги местя.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Когато се купувах от този тип от магазина на Котларски той ме предупреди, след като ги настроя да ги "лепна" фиксирам с тиксо.
    Не съм ги ползвал все още.

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Благодаря за отговора!
    Значи ще трябва да взема някакви мерки, за да може да се разглобяват, без да се чупят.

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Велинград
    Здравейте! Може ли някакъв линк към тези сръбски хранилки от Котларски, за които пишете?! И още нещо. Наскоро гледах клип в който човек храни пчелите си с бидон, който се намира извън пчелина. Твърдеше, че кражби нямало тъй като пчелите са толкова улисани да вземат сироп от бидона, че не се сещат да се крадат взаимно. Какво мислите по въпроса? Ето ги и линка към филмчето: https://www.youtube.com/watch?v=f8bDzD-aXj4

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колега , сам си си отговорил - извън пчелина .

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Байраков Виж публикацията
    Здравейте! Може ли някакъв линк към тези сръбски хранилки от Котларски, за които пишете?! И още нещо. Наскоро гледах клип в който човек храни пчелите си с бидон, който се намира извън пчелина. Твърдеше, че кражби нямало тъй като пчелите са толкова улисани да вземат сироп от бидона, че не се сещат да се крадат взаимно. Какво мислите по въпроса? Ето ги и линка към филмчето: https://www.youtube.com/watch?v=f8bDzD-aXj4
    Да.Като всеки биологичен вид търси най малкото съпротивление.Но в тази посока на клипа,както е тръгнало няма да се учудя ако след време не летят въртолети и ръсят сироп по полята, и всеки пчелар си плаща пропорционално според броя на кошерите.Всъщност за България ще са 5-6.Матеев -50 000,Софрониеф 50 000,Бормалийски 50 000 и още някой друг и готово.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •