Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 23 от общо 23
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от tanasko Виж публикацията
    Какво е вход на 180 гр.
    Корпуса с майката да е обърнат с входа назад.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    с.Крушаре , обл.Сливен
    А някой може ли да ми каже колко дена трябва да стоят питите в кошера за да узрее меда.Миналата седмица третият корпус беше пълен с мед но питите не бяха запечатани.аз вдигнах пълния с мед корпус и между него и втория поставих друг с 10во за градеж

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tanasko Виж публикацията
    А някой може ли да ми каже колко дена трябва да стоят питите в кошера за да узрее меда.Миналата седмица третият корпус беше пълен с мед но питите не бяха запечатани.аз вдигнах пълния с мед корпус и между него и втория поставих друг с 10во за градеж
    Ако е от рапица, от което е най-вероятно да е - не се чака да го запечата, защото кристализира много бързо и няма вадене. Затова медът от рапица като обърнеш питата хоризонтално и ако не тече(ако тече или пада на капчици - то още е нектар), взимаш и центруфугираш. Слагаш тензух вместо капак на тенекията за известно време, ако ти се стори прекалено рядък, а ако са започнали да ги запечатват питите - значи е узрял и даже може да не се налага да го оставяш с тензух.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •