Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 31 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 305
  1. #91
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Така зимуват,едната страна винаги са набутани tongueout;

  2. #92
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Колега кошерите съм ги захванал не толкова,че ме притесняват при транспорта а заради кражби.Преди 2 години боядисвах едното ремарке и след като качих пак кошерите не ги захванах стабилно беше есента и не им предстоеше разходка но някои реши да разходи 13 от тях.

  3. #93
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    От това "набутване" на източния ред аз патя всяка година. Ето вече пропуснаха първото облитане. Днес ги свалих на земята и ги обърнах на югозапад.
    За транспортирането дълго време държах ГАЗ-53. Вършеше ми чудесна работа, но ми излизаше скъпо. Сега разчитам на арендатора в чиито полета съм. Никакви грижи, само му казвам кога ми трябва трактор.

  4. #94
    Честита Коледа на всички!
    Не съм се включвал отдавна но не се сдържах да не пиша за "набутаните" кошери.При такъв вид пчеларстване винаги ще има "набутани "кошери. За около десет години таково пчеларство "набутаните" кошери се развиват по-добре и ми дават повече стокова продукция.Отдавна не чета книги и статии на "светила",осланям се вече на опит и практика. Затова темата за обърнатите прелки на изток-юг за мен вече не е актуална .Имам логично обяснение на нещата на базата на много наблюдения ,но не искам да натрапвам мнението си!Ако не ми вярвате на писанията експриментирайте десетина години ,което не е чак такъв дълъг срок, но за статистика става и да поговорим тогава!

  5. #95
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Всъщност като казвам ,,набутани,,имам предвид,че винаги едните са в противоположна посока на другите,но никога до сега не съм видял разлика нито в силата,нито в подмора.Няма разлика и в зимната смъртност от двете страни.Съобразявам се обаче с положението на платформите през лятото когато са на паша.Миналата година на рапицата сглопих и поставих двете платформи успоредно една на друга на около 20 метра.Разликата в двете външни редици спрямо двете вътрешни беше значителна,но както казват хората,,всяко зло-за добро,,след рапицата направих отвотки от външните редове,така и така някои вече бяха заложили майчници.Пчеларството е необятна наука колеги,а няма учелище или унивирситет,всичко се учи с четене и най-вече с опит.Въпросното навяване съм забелязал и на стационарния пчелин макар в по-малка степен обяснявам си го с това,че почти няма дървета там.

  6. #96
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Американци при пеместване на кошери не затварят нищо. В ю-тубе има много клипове за това. Те покриват кошери с ситна мрежа, нещо като було се получава и работят в пчеларско облекло, карат пчели само през ноща, светят но не и с бяла светлина, растоварват с мотокар и на веднъж возят много, аз наброих 22 палета по незнам как натоварени но май 27 кошера на палет.

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    Здравейте, нов съм във форума начинаещ съм в пчеларството( тази година започвам да се занимавам, за сега имам само 2 празни ЛР кошера) чета всичко във форума и ми е много интересно!
    Та въпросът ми е какво мислите за това - http://www.youtube.com/watch?v=AUqVhE9kF9o

  8. #98
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Цитат Първоначално публикувано от dimitar_petkof
    ....
    Та въпросът ми е какво мислите за това - http://www.youtube.com/watch?v=AUqVhE9kF9o
    супер е...зимай, и че си на преде !!!

  9. #99
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    Взимай.. но ако има от къде?

  10. #100
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Колега да беше поне попитал собственика, той е учасник в този форум.
    След 20 години ще съжалявате не за нещата които сте направили а за тези които не сте.

 

 
Страница 10 от 31 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •