Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 31 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 305
  1. #71
    От 2004г. насам всичко помня ,но като 2006г. не знам дали ще има скоро.Мисля ,че бяхме на около 2км. по права линия един от друг,тогава ми се отлепи ретината .

  2. #72
    оставил бях един 12кошер и отидох на другия ден да видя има ли пчели.Кошера беше без рамки,само съндък.Като вдигнах таблата,видях,че няма място игла да пуснеш вътре,пълен до горе с пчела.
    Е за това ми беше горното питане.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    Влад - събрах ги в една тръвна, от любопитство. След ден два се пръснаха, не ми се разнасяха рамки.

    Никберг, при мен в края на февруари тръгва кокичето, следва лисичата опашка, после леската, минзухара. Бил ли си в гора по това време? Номера е да издебнеш поизсъхнало време и да си там, на линия. В северните части, в сенчестите места има сняг, но за трактора е нищо. През март в село носят само ярма, смески от хранилките за животни, дървени стърготини, но в гората е друго. Пашата е под носа им, вятъра не им пречи, летят ниско, между дърветата, на къси разстояния.

  4. #74
    Цитат Първоначално публикувано от kostadinstoyanov
    Никберг. Бил ли си в гора по това време?
    Чудя се как да ти отговоря?

  5. #75
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от kostadinstoyanov
    Никберг. Бил ли си в гора по това време?
    Цитат Първоначално публикувано от nikberk
    Чудя се как да ти отговоря?
    Не се чуди, а само му кажи къде и какво работиш. Сещам се за вица, където циганката поискала 2 лв. на акушер гинеколога, за да му покаже пу..а!

  6. #76
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2012
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от nikberk
    Чудя се как да ти отговоря?
    Чуди се,бабиното ушенце цъфна вече,а ти ги държиш у Ягодово,можеше да ги закараш по Петрохан нагоре,у Гинци слагат втори магазин от кокиче :D
    Поздрави!

  7. #77
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    Очаквана реакция. Едно е гора в Добруджа, друго в северен склон на Стара планина. Бил съм и в Берковица и надясно и нагоре от превала на Петроханския проход, сигурно ще се досетиш за какво говоря. Не съм искал да те засегна, просто можеше да ми обясниш нещо повече за района си, за пчеларството си. Извинявам се, приключвам участието си по темата.

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2012
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от kostadinstoyanov
    Очаквана реакция. Едно е гора в Добруджа, друго в северен склон на Стара планина. Бил съм и в Берковица и надясно и нагоре от превала на Петроханския проход, сигурно ще се досетиш за какво говоря. Не съм искал да те засегна, просто можеше да ми обясниш нещо повече за района си, за пчеларството си. Извинявам се, приключвам участието си по темата.
    Всичко е в кръга на шегата!Няма защо да напускаш темата.Верно много кокичета съм виждал в една гора около Балчик,сестра ми живее там,при нас има на места,но там беше осеяна цялата гора.
    Поздрави!

  9. #79
    Цитат Първоначално публикувано от plamen_
    Чуди се,бабиното ушенце цъфна вече,а ти ги държиш у Ягодово,можеше да ги закараш по Петрохан нагоре,у Гинци слагат втори магазин от кокиче :D
    Поздрави!
    Имам още от миналогодишния,но е мешан с леска не е чисто кокиче-търговците не го търсят.Мисля дали да не ги пораздрусам с тракторите малко из Петрохан та да понамаля кърлежа ,но лавините ми правят проблем.Дали да не тръгна към Ком ? В неделя ходих,пътя е чист ,но да не ме предвариш защото си харесах Долната Курия.

  10. #80
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2012
    Мнения
    19
    Eee, ние от балкана виждаме по друг начин нещата .Лавини ,трактори ,верижни машини :D

 

 
Страница 8 от 31 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •