Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 31 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 305
  1. #171
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Когато трябва да се правят повечко курсове .....иначе последния курс остават горе.

  2. #172
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Аз разхождам 180 не свалям и вдигам ползвам 6 фургона . Коси се , пръска се по лесно . Дори при пожар е малко по безопасно.След 25 години опит достигнах до това .

  3. #173
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    В камиона , още трябва да имаш ревизионна книга, курса ти за правоспособност струва 300 лв и се заверява във Варна.От делно нямаш право да ремонтираш нищо по крана и там траява да си регистриран към фирма - още 50 лв на месец и т.н. Ако ДАЙ те набара глобите почват от 5 000 лв на горе. Не те плаша ,ама се позаинтересувай.
    В тази наша мила родина, където всеки чиновник се чуди как да ти съдере кожичката ,ако трябва да се съобразиш с всичките им наредбички е по- добре да си стоиш в къщи и да им се молиш за помощи.Все още не мога да си обясня кой болен мозък е сътворил някои от недомислиците в наредбата за подвижно пчеларство.През сезона местя три пъти и ако трябва да спазя всичко при всяко местене да регистрирам нов пчелин и да пиша нови номера със сигурност и през ум няма дами мине да се бутна на някъде.

  4. #174
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2015
    Мнения
    27
    Здравейте колеги.Скоро се регистрирах тук,ето и моята платформа.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от pakerlata; 29.09.2015 в 06:09.

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Здравей и ти.
    Хубаво, а сега разказвай. От колко сезона е в експлоатация, на колко и какви паши излизате. Колко човека и за колко време я разгръщате от транспортно в работно положение, на ръка или с механизация някаква. И още каквото се сетиш. Благодаря.

    П.п. Знамето ми хареса, ама с тия колци е бутафория. Има Закон за националното знаме, там са дадени изискванията към стойката.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #176
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2015
    Мнения
    27
    Привет колега.
    Платформата е в експлотация от 10 години закупих я тази пролет, това лято ми е първо излизане на сънчоглед с нея.Разгръщаме двама човека за максимум 20 мин. на ръка, редовете са на колела просто ги събираме в средата П-образите сваляме и стойките поставяме под платфомата има място за тях.Направи ми впечатление, че от 1 ред имах повече продукция спрямо останалите редове ( налитане ) бях предупреден от предния собственик в зависимост от посоката на пашата,но в крайна сметка всичко е на едно място.Цената много ми хареса от 1500 лв. Изключително съм доволен от нея.

    П.п Благодаря за градивната критика относно националното знамето.В най-скоро време ще подменя стойката!

  7. #177
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Супер е платформата, браво! А с какво я теглиш? Доста масивна е. Камион, трактор?

  8. #178
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Според мен обърни двата реда да гледат в противоположна посока, тъй де 2 реда на изток и 2 реда на запад.

  9. #179
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2015
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    Супер е платформата, браво! А с какво я теглиш? Доста масивна е. Камион, трактор?
    Със трактор я транспортираме без проблеми.
    Самата платформа тежи около 2 тона + 44 кошера = ?

  10. #180
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Да, веднага си личи, че много мисъл и творчески подход има в тая конструкция. Включително и в теглича. Това с дъските търпи оптимизация според мен, ама ти си знаеш най-добре. Налитането е ясно, пък и от него може да има полза, въпрос на пчеларска техника и технология. Обръщането на един или два реда е вариант, но предварително трябва да сте съвсем наясно с терена, посоки, място за маневриране и т.н. и си решаваш кое как, че да няма много хамалогия. Успех и поне 10 години и ти да си доволен от нея!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 18 от 31 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •