Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 31 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 305
  1. #81
    Наблюдател
    Регистриран
    24.03.2012
    Мнения
    1

    Защо

    Цитат Първоначално публикувано от sasha_lalova
    Това са ми двете платформи...
    Защо разтеглящата се платформа не е удобна за транспорт? (какви са по-точно неудобствата)

  2. #82
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86

    Това е моята платформа

    Платформата е 28 места.Кошерите са 12 рамкови.Тази ми е третата,която правя.

  3. #83
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Евала колега личи си че е правена с много мерак.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  4. #84
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Платформата изглежда много добре колега michail76, поздравления.
    Имаш ли и други снимки да качиш, на какъв мост е?
    След 20 години ще съжалявате не за нещата които сте направили а за тези които не сте.

  5. #85
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Шасито,моста,гумите са от ГАЗ 53.

  6. #86
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Хубавото на ремаркетата е това,че са на един мост естественно по маневрени ,със стабилизаторите могат да се нивелират перфектно което е важно особено за подхранването със сироп.Другото хубаво е,че пространсвото под кошера е свободно защото моите сандъчета за прашеца са отдолу.Лошото е ,че са открити отгоре и лятото работя с един огромен чадьр.Понеже са на проветриво никога в кошерите няма влага което също е важно.Друг минус е трудното боядисване на кошерите отстрани за да боядисам кошер развивам 10 види свалям го на стоика на земята и така един по един.Но пък усилията си струват защото където има паша ние сме там по-бързи сме от хвърковатата чета на Бенковски.Трактора си е лично мои така ,че никого не моля.Мед вадя в буса на място,центрофугата ми е на акумулатор ,но общо взето подвижното пчеларство е чергарска,номадска циганска работа.Имам и стационарен пчелин където работя и пея.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от michail76
    ...Друг минус е трудното боядисване на кошерите отстрани за да боядисам кошер развивам 10 види свалям го на стоика на земята и така един по един....
    А няма ли да е по-лесно само един и всеки следващ на мястото на съседа ?

  8. #88
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Не е чак такъв проблем боядисването,варианти-много :D .Сега практикувам следното:повдигам единият кошер и поставям 2 дъски на капаците на съседните му два-става като логото на такси и така успявам да ги боядисвам странично.За плюсове и минуси в подвижното-мога да ви напиша цяла книга :D

  9. #89
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    Как са ориентирани ремаркетата при зимуване, ако не сваляш кошерите?

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ааа те плюсовете ясни, ама минусите трябва да ги коментираме, пък който чете тука да си слага по едно наум. Напр. - влиянието на височината на теглича върху устойчивостта на трактора. Аз ако тръгна да правя платформа за подвижно в моя район сигурно ще направя нещо подобно като на michail76, или малко по-леко. Сянката не ми е проблем, обаче постоянното закрепване на кошерите върху платформата за мен носи повече минуси отколкото плюсове. Също считам, че при две платформи /или повече/, собствен влекач е задължителен. Дали трактор и оборудван бус или камион с оборудван фургон, пак според зависи.

 

 
Страница 9 от 31 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •