Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 31 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 305
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    21.01.2011
    Мнения
    39
    Това ми двете платформи:


    Тази е разтеглящата се, не удобна за транспорт.


    Преустройсто на фургона в платформа.






  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Радвам се че Александра най-накрая ги качи и във форума.Нещо което е добре направено си заслужава да се види от повече пчелари.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    За хубавото - спор няма , само че колежката съм я запомнил някъде каза че не им излизат сметките , тъй че давайте разяснения .

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Най-добре се получава, като на клиповете показани от Борката, но .... да не бяха тези кражби, инак това за мен е най-сполучливия вариянт.

    Относно другите ви забележки - аз съм със покрив без стени и така ще си преустройвам останалите ремаркета, и не виждам нито един минус, така и не разбрах на какво ви пречи, при мен напротив основно предимства, но подчертавам в моя район не се тикам из гори ... просто няма такива, за съжаление. И другото - аз съм на два етажа и не, не съм мускулест
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Кандо дай да видим твой то ремарке
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Днес ми остана малко време за фургона и го покрих с ламарините които бяха от страни,сигурно се питате защо не съм оставил оригиналния покрив,защото просто го нямаше :D
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Оу ми нямам нито една снимка - все се каня, ама ..... ще снимам аз !!!
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Към Костадин Стоянов - Колега , как вадиш и прибираш средните редове ?
    Към Макс - Дето вика и колегата , покрив без стени повече ще пречи отколкото да помага . Това първо . Второ - тегленето - с трактор / камион . Трето - ако нямаш горе центрофуга , за някои дейности ще ти трябва помощник иначе - зор . В заключение , ако си мераклия да местиш и имаш възможност, пробвай с ремарке платформа за коли . Ниска е , има повече варианти за теглене , при равен под може да качи 20ина ЛР , а при подвижен среден сектор / като при колегата Стоянов / и повече . Успех !
    Рамките върху които са средните редове са на метални ролки.Движат се по релсите, които се виждат на снимката, могат да застават и от двете страни на платформата. Имат ограничители и заключващо устройство отдолу.За навън се сглобява П-образна рамка на подпори и секцията се движи по тях. За изтегляне и прибиране са достатъчни двама мъже. Сглобяването на рамката отнема около половин час, обикновено е тъмно.
    За тегленето, за центрофугирането, за цената на различните варианти на местене мога да споделя опит, ако някой се интересува.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    Цитат Първоначално публикувано от ludiqmaks
    Днес ми остана малко време за фургона и го покрих с ламарините които бяха от страни,сигурно се питате защо не съм оставил оригиналния покрив,защото просто го нямаше :D
    Не забравяй да притегнеш скобите на ресьорите, провери лагерите на главините, сложи гайки на всички болтове на колелата и гресирай тавата. Огледай и предния край на теглича. УСПЕХ!

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Мисля да закрепям корпусите с ето такива скоби,но не знам къде да ги намеря на разумна цена или как точно се казват такъв вид скоби за да потърся в нета sadsmile;
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

 

 
Страница 4 от 31 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •