Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 31 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 305
  1. #231
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    А никой не бяга от 20 лева за разходка .

  2. #232
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За 20 лв. в моя район няма да ми дадат снимка с трактора да си направя.

  3. #233
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Смени си района.Това могат да го кажат хора , които не уважават парите.Това е работа за не повече от два часа.Ела при мен ще те снимат с последните модели на трактори. Ако искаш и със "бели маратонки на гарата в Стара Загора".

  4. #234
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Честно да ти кажа не ги обвинявам, че не им се занимава. И аз да съм не знам дали ще се навия. Не че не ценя парите, но си правя и добре сметката. Как да я представя не знам Трактора струва пари, има амортизация, харчи гориво, по нощите да си оставя семейството и да ходя да дърпам платформи, които нямат регистрация за 20 кинта от които да приспадам останалите разходи просто няма как да стане.
    Нищо лично. Напротив много се радвам, че успяваш да си уредиш нещата и то за такава цена. Успех.

    П.П. гледам как напредва акацията и усещам че скоро ще местим.

  5. #235
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2013
    Мнения
    13
    аз от 4 платформи дето дърпах от тази година минавам на 11 нови дето ще ги нося на самия бус ,вярно че старите товареха по 20 кошера а новите са ми по 16 но просто не искам да завися от никои примерно те ще тежат около 1,5 тона това е колкото една кола едва ли ще имам проблем а и наи важното че мисля да ги прекарам всички за 2 нощи .

  6. #236
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    А никой не бяга от 20 лева за разходка .
    Е баш 20 лева - няма да стигнат и за горивото. :Д
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #237
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Не знам колеги ,кой как си прави сметката , много ли са малко ли са 20 лв. за транспорт на трактор. Днеска разбрах , че там където аз ходя на рапица 18 000 дк. арендатора е докарал за негова сметка 500 кошера от 40 км. Дали няма сметка? Дали е балък? С уважение към пресметливите.

  8. #238
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Това с дърпането за пари не ми вдъхва много доверие, миналата година самоходна косачка Е 302 беше закъсала на полето в една дупка. Един „услужлив тракторист“ така я дръпна че й вкара задния мост под предния!!!! Представям си какво ще стане ако му се доверя на въпросния „тракторист“ да ми дърпа кошерите ( па макар и без пари) ......

  9. #239
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    ..........
    Ти кажа честно, коментара ти никак не е уважителен - та в този тон, ти балък ли си, че си превозваш сам кошерите, та се харчиш и за собствен трактор, а не чакаш някой арендатор да ти свърши тази работа за негова сметка?!
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #240
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    ДА приятелю преди 15,17 години си купих трактор , защото председателя на ТКЗС не разрешаваше на трактористите да ми транспортират кошерите на неговите ниви. Просто завист. Купих си трактор. Купих си фургон за вадене на мед. Купих си електрическа центрофуга и генератор за работа с нея. И сега продължавам да купувам още техника. Да са живи и здрави балъците.

 

 
Страница 24 от 31 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •