Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    27.02.2011
    Мнения
    50

    Лепене на фибран за нуклеуси?

    Здравейте колеги.
    Реших да си направя някой друг нуклеус от фибран 2 см, но проблема е, че не знам с какво да залепя парчетата едно към друго. Взех някаква пяна за фибран, но много трудно се нанася. Имам и акрилен силикон, но ми се струва, че и той не е подходящ. С Ц200 дали ще стане? Приемам и други полезни съвети за залепването на фибрана.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2013
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Срацимир
    ...нанасяш тънка ивица от пяната ,притискаш ги добре,и веднага ги тропосваш с няколко гвоздея ,например 4-5 см ,след няколко часа може да махнеш гвоздеите и да оформиш страниците с едра шкурка.Изпитал съм го става перфектно...

  3. #3
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCF1681 (Копировать).jpg
Прегледи:      519
Размер:	251.7 KB
ID:	1207Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCF1682 (Копировать).jpg
Прегледи:      518
Размер:	236.1 KB
ID:	1208
    Цитат Първоначално публикувано от lz2str Виж публикацията
    ...нанасяш тънка ивица от пяната ,притискаш ги добре,и веднага ги тропосваш с няколко гвоздея ,например 4-5 см ,след няколко часа може да махнеш гвоздеите и да оформиш страниците с едра шкурка.Изпитал съм го става перфектно...
    Само с монтажна пяна и става перфектно!LZ1FUK

  4. #4
    фибрана не ли лек и вятъра да го издуха?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    12.08.2013
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    Роман
    пяната раздува и трябва притискане, което можеш да правиш най-лесно с т. нар. цигански скоби - огънато парче арматура, но после остава рязане на излишъка. С водоустойчиво лепило за дърво нямаш този проблем и не е нужно да бързаш и да се мажеш. Ако се чудиш дали става здраво вземи малка разфасовка лепило и слепи два парчета

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •