Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 27 от общо 27
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Кошера отглеждач временно можеш да го осиротиш (да му вземеш майката). Тогава със сигурност ще започне да се грижи за маточниците. Миналата година аз така правех.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    кошера отглеждач, т.е. стартера е без майка. Въпреки това, продължават да чистят даваните от мен яйца в рамката. Имаше заложени свищеви маточници, което означава, че със сигурност няма майка в стартера. Отново съм в изходно положение и все повече преглеждам обявите за майки ;(

  3. #23
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ако ползваш затворен стартер (т.е. сандъче), в него не тябва да има и никакво пило!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Vmitev Виж публикацията
    кошера отглеждач, т.е. стартера е без майка. Въпреки това, продължават да чистят даваните от мен яйца в рамката. Имаше заложени свищеви маточници, което означава, че със сигурност няма майка в стартера. Отново съм в изходно положение и все повече преглеждам обявите за майки ;(
    Пчелите не приемат яйца, а ЛАРВИ!

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    След като осиротиш семейството трябва да минат 7-8 дни и тогава пита, след пита преглеждаш и махаш заложените маточници, като внимаваш да не пропуснеш някой. Едва след това може да го ползваш за стартер. Има и някой други техники, но като за начало това ще ти свърши работа.
    Keep Walking...

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    Знам, че трябва да са ларви, но някой автори споделят, че още по-добре би било ако са яйца. Така стартера започва още по-бурно и силно да храни бъдещите майки.

  7. #27
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    След като осиротиш семейството трябва да минат 7-8 дни и тогава пита.....

    При мен и 24 часа са достатъчни
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •