Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 26 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 253
  1. #191
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Има едни 10 000 така наречени ДЗС-та (дребни земеделски стопани) със средно по 30 дка. или 300 000 дка. общо. Новите осигуровки + данъка правят 2000 лв годишно. Някой може ли да каже с какво се изкарват минимум 2000 + разходите и амортизациите от 30 дка. На тези хора им предстои да направят избор....
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Надя Виж публикацията
    ...За обезщетението за безработица няма да коментирам - земеделските производители не се осигуряват за този риск...
    Не се осигуряват, защото са избрали да не го правят. Ако поискат, могат да си регистрират фирма, на която да са управители с договор за управление и да си внасят осигуровките за безработица. Ако един ден палачинката се обърне и загубят поминъка си, ще имат право на обезщетение за безработица. Така са всички останали собственици на фирми, рискуващи постоянно всичко, което имат, да изчезне при лош късмет или внезапна болест.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Има едни 10 000 така наречени ДЗС-та (дребни земеделски стопани) със средно по 30 дка. или 300 000 дка. общо. Новите осигуровки + данъка правят 2000 лв годишно. Някой може ли да каже с какво се изкарват минимум 2000 + разходите и амортизациите от 30 дка. На тези хора им предстои да направят избор....
    Не 2000 - трябва да изкарат 15 000, ако искат тези само тези 30 дка да ги изхранват. Ако е невъзможно - тези 30 дка се превръщат или в работа в свободното време /както кошерите за повечето от пчеларите/, или дават земята под аренда в уедрените стопанства. Друг е въпроса, ако държавата е решила да има политика, позволяваща съществуването на земеделски стопанства с 30 дка. Тогава да си ги подпомага целево, но без да поставя неравноправни условия в общите правила, на които всички останали сме подчинени.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #194
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Аз лично и за пенсията съм леко песимистичен, понеже нашата пенсионна система е "солидарна" както се казва, т.е. тези, които работят и внасят осигуровки, изплащат/заработват пенсиите на пенсионерите към днешна дата....
    Е, това е грубата реалност, колкото и да не ни се иска. Налага се, няма как другояче. Иначе какво, да оставим пенсионерите да умрат от глад ли?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #195
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Няма нужда да умират от глад при все това че те са нашите родители, НО мисля че е редно всички вноски към държават да влизат по лични партиди, а не да утиват в кюпа. Да попитам като посетя в болница какви права имам повече от магала който никога не е внасял лев?

  6. #196
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Няма нужда да умират от глад при все това че те са нашите родители, НО мисля че е редно всички вноски към държават да влизат по лични партиди, а не да утиват в кюпа. Да попитам като посетя в болница какви права имам повече от магала който никога не е внасял лев?
    Тъй де, в кюпа, за да има за сегашните пенсионери. За нас после кой ще внася, засега е загадка. Алтернативата е двойно увеличение на осигуровките - да внасяме и за нас, и за сегашните пенсионери. То аз на сегашните едва издържам, ако се увеличат рязко, край на играта. Скоро някой каза по радиото, че бюджета за пенсии надвишава тези на отбраната, МВР, здравното и просветното министерство, взети заедно. Сами си правете сметката за какво става въпрос. Колкото до здравното обслужване - и там е див популизъм, ама я пробвай да оставиш някого да умре на улицата, защото не си бил платил осигуровките! В тази област искаме за всички да има най-съвременно здравеопазване, но се сравняваме с държави, чиято производителност на глава от населението е поне пет пъти колкото нашата, а от здравеопазването им не се краде в такива мащаби. Илюзии и народопсихология. А темата е за земеделски производител, да не я разводняваме.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Как да я разводняваме. Аз на лекър почти не ходя въпреки че имам хронично тежко заболяване. Моите пари ги ползват нуждаещите се, но ако на мен ми се наложи дали ще мога да се възползвам от това че давам повече че ползвам през годините почти нищо? Не никой няма да ме .... имал си дал си.
    На системата и липсва честност и това и е най-големия проблем.

  8. #198
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Как да я разводняваме. Аз на лекър почти не ходя въпреки че имам хронично тежко заболяване. Моите пари ги ползват нуждаещите се, но ако на мен ми се наложи дали ще мога да се възползвам от това че давам повече че ползвам през годините почти нищо? Не никой няма да ме .... имал си дал си.
    На системата и липсва честност и това и е най-големия проблем.
    И само един месец да пропуснеш и си вън от системата - демек равен с мангала.

  9. #199
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Като проверяват в болницата дали си осигурен, виждат ли и размера на сумата, върху която се осигуряваш за здраве - някой знае ли? Аз съм избрал да се осигурявам върху максималния осигурителен доход, защото сметката показва, че така спестявам от други разни данъци повече, отколкото внасям като осигуровка. И досега проблем не съм имал, освен че чакам на многочасови опашки пред кабинетите. Ама не съм и патил, досега, за 25 години, имам два болнични, че нямаше как - бяха за две операции, за които естествено си доплатих и на ръка.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #200
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Агро , пишеш за осигуряване срещу което ще можеш да си на борсата ако нещо се случи. Сигуренли си, че ЗС има право на обезщетение през трудова борса?

 

 
Страница 20 от 26 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •