Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 26 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 253
  1. #161
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    https://trud.bg/%D0%BE%D1%81%D0%B8%D...%D1%82-%D0%BD/

    Ако тази глупост бъде приета(да се надяваме, че ще срещне доста сериозен отпор и няма да се реализира), то Земеделските стопани ще трябва да плащат вместо сегашните 90лв и 90ст - 150лв и 24ст на месец...
    ....смятай на годишна база - 712лв и 08ст!!!

  2. #162
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    https://trud.bg/%D0%BE%D1%81%D0%B8%D...%D1%82-%D0%BD/

    Ако тази глупост бъде приета(да се надяваме, че ще срещне доста сериозен отпор и няма да се реализира), то Земеделските стопани ще трябва да плащат вместо сегашните 90лв и 90ст - 150лв и 24ст на месец...
    ....смятай на годишна база - 712лв и 08ст!!!
    Че увеличение ще има е ясно но щом ръста е толкова висок, най вероятно заложеното увеличение ще е наполовина, което пак не е малко.

  3. #163
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Че увеличение ще има е ясно но щом ръста е толкова висок, най вероятно заложеното увеличение ще е наполовина, което пак не е малко.
    Да се надяваме, че ДПС ще защити тютюнопроизводителите и от там ще изкеярим и ние.

  4. #164
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Последните няколко месеца през която и държавна институция да съм минал са намерили за какво да искат пари . Такова впрягане на силите за събиране на средства не съм виждал до сега . И по зле ще стават нещата тези които плащат ще намалеят а на редовните двойно . Държавен рекет с всички методи и на всяка цена според мен . А за земеделския скок предполагам фактор е 50% ръст на печалбата тая година щото всичко е розово .

  5. #165
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Последните няколко месеца през която и държавна институция да съм минал са намерили за какво да искат пари . Такова впрягане на силите за събиране на средства не съм виждал до сега . И по зле ще стават нещата тези които плащат ще намалеят а на редовните двойно . Държавен рекет с всички методи и на всяка цена според мен . А за земеделския скок предполагам фактор е 50% ръст на печалбата тая година щото всичко е розово .

    Не се коси, х.й- не х.й, на народа му е кеф. Не трето и четвърто правителство ще направят.

  6. #166
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Да правят, що да не правят. Другите кво направиха? Аз съм доволен и от Герб, и от държавния апарат. Каквото съм поискал- дали са ми от сърце.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #167
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Да правиш бизнес с държавата е все едно с мечката мед да ядеш.....приказвам им на разни млади дихатели, но мунчетата много упорити, и другото го забравих какво беше - " това били пари, които са отпуснати от ЕС"...и си мислят, че е тъй ги раздават с чувалите!!... да е нещо друго, но акъл трудно се набива!

  8. #168
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Да правиш бизнес с държавата е все едно с мечката мед да ядеш.....приказвам им на разни млади дихатели, но мунчетата много упорити, и другото го забравих какво беше - " това били пари, които са отпуснати от ЕС"...и си мислят, че е тъй ги раздават с чувалите!!... да е нещо друго, но акъл трудно се набива!
    Някои все си мислят, че тия пари хей така ще си ги дават дорде свят светува. Днес като си правих разходка из гората и наблюдавам, че нивите които преди се сееха с царевица, сега са напълно запустели. Оттук ми дойде и на ума, че комшиите на пчелина ми активно карат с камионите зърно и така си докарват туй зърно, което те вече не произвеждат. Наблюдавам обаче и големите площи които преди се сееха сега само се изорават, вземат се едни пари в едни чували и до там. Значи зърното ще дойде от някъде, където все още успяват да произведат все пак някой и друг тон повече. Да, но мързелите и хитраците стават все повече и повече. Накъде се накланя везната? Повече търсещи "земеделци" отколкото произвеждащи земеделци. В един момент манната ще спре. Европейския съюз нещо зацикля. Нещо май ще се сбърка, а то вече се и сбърква. И когато всички тези чували, които се дадоха, дали ще могат да помогнат? НЕ. Търсенето ще е голямо, а предлагането малко. Защо? Защото тези чували се даваха за модернизация на стопанствата с машини за обработване на земята, а не за луксозни возила. Малееееей, от една разходка накъде........както и да е.

  9. #169
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...
    Ей, "предател"

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...Наблюдавам обаче и големите площи които преди се сееха сега само се изорават, вземат се едни пари в едни чували и до там...
    Един вид субсидията си е свършила работата. Иначе даже нямаше да изорат нископродуктивните площи и така да ги съхранят към фонда на обработваемата земя. А това е въпрос на национална сигурност, ако щете така да го погледнем. Не всичко със субсидиите е непременно лошо, въпреки, че ги смятам за вредни.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 17 от 26 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •