Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 26 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 253
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220

    ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИТЕЛ

    Знае,ли някой какви са условията в момента за да се регистрирам като зем.производител?

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Условията са:
    Да си регистрирал пчелина по наредба 27
    Взимаш декларацията попълваш я заверяваш при районния ветеринар, а ако пчелина ти е в регулация и в кметството и отиваш в общинската земеделска служба(по местонахождение на пчелина).

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Бонев,благодаря за съвета.А знаеш ли дали има условие от сорта:да не работиш на друго място повече от 4 часа на ден и да имаш някакво селскостопанско образование?Или това се отнася за кандидатстване по някоя от програмите?

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Няма такова условие да се регистрираш - никой не те пита работиш ли или не, нито какво образование имаш, а още по малко къде си го придобил.
    Working....

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски

    РЕГИСТРАЦИЯ НА ЗЕМЕД.ПРОИЗВОДИТЕЛ КАТО ФИЗИЧЕСКО ЛИЦЕ

    Здравеите.Искам да се регистрирам като Земеделски производител като физическо лице ,за да кандидатствам по три годишната програма,да ми помогнат за около 50 кошера sadsmile; Та въпроса ми е дали трябва да имам касов апарат и счетоводител нека физическите лица да разяснят за какви задължения ще се захвана.
    Предварително благодаря

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Re: ФИЗИЧЕСКО ЛИЦЕ

    Цитат Първоначално публикувано от ludiqmaks
    Здравеите.Искам да се регистрирам като Земеделски производител като физическо лице ,за да кандидатствам по три годишната програма,да ми помогнат за около 50 кошера sadsmile; Та въпроса ми е дали трябва да имам касов апарат и счетоводител нека физическите лица да разяснят за какви задължения ще се захвана.
    Предварително благодаря

    Според българското законодателство, всяко новородено показало признаци на живот е физическо лице.Така че ти вече си такъв.Остава да се регистрираш като земеделски производител .Във форума има доста материали по този въпрос прегледай ги внимателно.Колегите и те ще ти помогнат.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Извинявам се за глупавите вапроси но ме притеснява още един въпрос,относно изкопуването на меда дали трябва да си юридическо лице за да можеш да си продадеш меда на прекупвача там предполагам че той трябва да ти даде някакъв докоменд колко мед ти е вземал за да отчетеш реална дейнос на пчелина,демек че като земеделски производител си изкарал това лято 2000кг.мед примерно или нещо подобно

  8. #8
    Не е нужно да си юридическо лице.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Вижте какво прочетох и незнам дали го разбрах правилно.

    # Не се облагат доходите на земеделските производители, физически лица, вкл.извършващи дейност като еднолични търговци, за непреработена растителна и животинска продукция, в това число за пчеларство, бубарство, сладководно рибовъдство от изкуствени водоеми и оранжерийно производство без декоративното.
    # Регистрираните земеделски производители задължително се осигуряват за всички осигурени социални рискове, като се регистрират в седем дневен срок в териториалните подразделения на НАП
    # Същите, са длъжни в седем дневен срок от издаване на регистрационната карта да извадят от Агенцията по вписванията карта за идентификация по БУЛСТАТ чл.4, ал. 6 от КСО.
    Това значели че няма да плащам ддс за изкупения мед Другото което е този булстрат е нужен за издаването на фактура за физическо лице без което е невъзмовно така ли

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Картата за булстат е задължителен елемент при регистрацията като земед.производител.Като регистриран такъв,като физическо лице ти няма как да издаваш фактура,просто защото нямаш такава,както и не е нужно да притежаваш касов апарат.

 

 
Страница 1 от 26 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •