Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 26 ПърваПърва ... 1523242526 ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 253
  1. #241
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    Ако няма промяна трябва само копие на удост. за жив. обект, без флашка или диск. Декларацията те я дават и я попълваш на място. Слагат печат и подпис на зеления картон и готово.

  2. #242
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Djoro Виж публикацията
    Ако няма промяна трябва само копие на удост. за жив. обект, без флашка или диск. Декларацията те я дават и я попълваш на място. Слагат печат и подпис на зеления картон и готово.
    Това за къде го пишеш, в коя земеделска служба -град?

  3. #243
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    Това е за Варна.

  4. #244
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Djoro Виж публикацията
    Това е за Варна.
    Предни години, пак така ли е било ?

  5. #245
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Явно има различни практики из БГ-то. Невероятно, но факт. Излиза, че само при мен ЗС иска електронни варианти, хартия, преведена такса на БАБХ, подписи разни.
    Благодаря на колегите, които споделиха инфо. Благодаря и на тези , които играха филма : Мълчанието на кибиците и отмъщението на програмиста. Да ги успокоя: няма да остана -нерегистриран.

  6. #246
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Тъй като никога не съм се интересувал, един бърз и кратък въпрос - за био истерията трябва ли човек да е регистриран, като земеделски производител?
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #247
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Тъй като никога не съм се интересувал, един бърз и кратък въпрос - за био истерията трябва ли човек да е регистриран, като земеделски производител?
    Естествено.

  8. #248
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Вчера регистрирах пчелина си в местната ветеринарна служба.Другата седмица ще се регистрирам като ЗП физическо лице.Въпросът ми е следния.
    От близо 20г.имам фирма ЕТ.Не съм регистриран по ДДС ,нямам работници във фирмата.Като самоосигуряващо се лице имам право на избор къде да се осигурявам.Мога ли да избера ЗП ,така или иначе там ще ми бъде и по-ниска осигуровката.

  9. #249
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Вчера регистрирах пчелина си в местната ветеринарна служба.Другата седмица ще се регистрирам като ЗП физическо лице.Въпросът ми е следния.
    От близо 20г.имам фирма ЕТ.Не съм регистриран по ДДС ,нямам работници във фирмата.Като самоосигуряващо се лице имам право на избор къде да се осигурявам.Мога ли да избера ЗП ,така или иначе там ще ми бъде и по-ниска осигуровката.


    Доходите на физическите лица земеделски стопани се облагат по реда на Закона за данъците върху доходите на физическите лица (ЗДДФЛ): С данък върху общата годишна данъчна основа, ако не са търговци по смисъла на Търговския закон или не са избрали да се облагат по реда предвиден в ЗДДФЛ за едноличните търговци. В тези случаи, при определянето на облагаемия доход те имат право на:
    • 60% нормативно-признати разходи за дейността за доходи, придобити от дейност по производство на непреработени продукти от селско стопанство, с изключение на доходите от производство на декоративна растителност
    • 40% нормативно-признати разходи за дейността за доходи, придобити от дейност по производство на преработени продукти от селско стопанство и от производство на декоративна растителност.

    Физическите лица, които са регистрирани като земеделски стопани имат право да избират реда за облагането на доходите от дейността им, както следва:
    1. Ако през текущата година са се облагали по общия ред имат право да изберат от следващата година да се облагат по реда, предвиден за едноличните търговци (с данък върху годишната данъчна основа по чл. 28 от ЗДДФЛ). Правото на избор в този случай се упражнява с подаване на декларация по чл. 29а, ал. 4 от ЗДДФЛ в срок до 31 декември на текущата година Така избрания ред се прилага за срок не по-кратък от 5 последователни данъчни години; 2. Ако през текущата година са се облагали с данък върху годишната данъчна основа (по реда, предвиден за едноличните търговци) и вече е изтекъл 5 - годишния период, за който задължително следва да се прилага този ред на облагане, могат: - да продължат да се облагат по същия ред, като за целта не е необходимо да подават нова декларация по чл. 29а, ал. 4 от ЗДДФЛ; или - да изберат да се облагат по общия ред на ЗДДФЛ (т.е. да формират облагаемия си доход след приспадане на нормативно определения процент разходи за дейността). В този случай, правото на избор се упражнява чрез подаване на декларация по чл. 29а, ал. 4 от ЗДДФЛ в срок до 31 декември на годината Следва да се има предвид, че при облагане по реда, предвиден за едноличните търговци, регистрираните като земеделски стопани физически лица не могат да ползват правото за преотстъпване на данъка върху годишната данъчна основа по реда на 48, ал. 6 от ЗДДФЛ. Новорегистрираните земеделски стопани могат да изберат за годината на регистрацията им да се облагат с данък върху годишната данъчна основа по чл. 28 от ЗДДФЛ като изборът се декларира в годишната данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ за същата година. В случай, че желаят да продължат с този ред на облагане през следващите пет данъчни години, е необходимо да подадат декларация по чл. 29а, ал. 4 от ЗДДФЛ в срок до 31 декември на годината.

  10. #250
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Виждам че имам право да избера да се осигурявам като ЗП.Само не ми е ясно до края на годината и двете ли осигуровки ще вървят или с декларация се спира тази към ЕТ и с декларация се започва другата осигуровка като ЗП

 

 
Страница 25 от 26 ПърваПърва ... 1523242526 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •