Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 253
  1. #151
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Колеги преди месец си направих първоначална регистрация като ЗП.Зимно време си ходя на работа където се осигурявам и си мислех от октомври да прекратя дейност за да не плащам всеки месец осигуровки като ЗП.Преди малко обаче от счетоводството ме изненадаха като казаха че не можело вече да прекъсваш дейност и веднъж регистрирал ли си се си плащаш всеки месец.Вярно ли е това или счетоводството не са на ясно?
    Можеш да прекъсваш. Ако искаш да участваш по програмите- там се оформя тенденция да искат(в наредбите) непрекъснато осигуряване.
    Предпочитам да пия от извора.

  2. #152
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Колеги преди месец си направих първоначална регистрация като ЗП.Зимно време си ходя на работа където се осигурявам и си мислех от октомври да прекратя дейност за да не плащам всеки месец осигуровки като ЗП.Преди малко обаче от счетоводството ме изненадаха като казаха че не можело вече да прекъсваш дейност и веднъж регистрирал ли си се си плащаш всеки месец.Вярно ли е това или счетоводството не са на ясно?
    Можеш да прекъсваш веднъж годишно, дай ми телефона на счетоводството ти да им обясня.

  3. #153
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    Можеш да прекъсваш веднъж годишно, дай ми телефона на счетоводството ти да им обясня.
    Благодаря ти, ама вече ходих до НАП и се разбрахме

  4. #154
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    И какво казаха от НАП?
    От НАП казаха, че мога да прекратявам и после да възобновявам дейност.Обясних, че в месеците от октомври до март включително ще съмнна трудов договор, а през останалото време ще възобновя дейност и ще си внасям осигуровките.Служителката каза-Ок ама ти няма ли повече да ходиш при тях и да ги храниш? Зачудих се на въпроса и обясних, че на пчелите трябва да се оставя достатъчно мед в кошера с който те да се изхранват през студените месеци.Обаче тая пак-Ама феврурари няма ли да ги храниш?Викам за питките ли питате и тя-Амии за питките не знам ама нали им давате захар и глюкоза.... та така.Бях чувал за подобни изцепки, но не ми се беше случвало на мен да ми казват че се хранят пчелите с глюкоза.Обясних на госпожата, че не го правя и не познавам колеги, които да го правят.Останах с впечатление, че ако отида и вдигна капака на някой кошер трябва веднага да отида в НАП и да си пусна декларация за възобновяване на дейност

  5. #155
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    http://www.mzh.government.bg/odz-vta...gistraciq.aspx защо не мога да отворя файла на МЗХ за да изтегля анкетната карта и формуляра за пререгистрация като ЗП. Нито на компа нито на лаптопа нито на таблета ? Изписва,че е за 32 битова версия.

  6. #156
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    В нашата служба казаха, че формулярите за новата година щели да бъдат променени и вероятно още не са готови.

  7. #157
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Абе готови са .На место го взех и им обясних а тя вика не знам ама не си само ти този който не отваря файла.

  8. #158
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    http://www.mzh.government.bg/odz-vta...gistraciq.aspx защо не мога да отворя файла на МЗХ за да изтегля анкетната карта и формуляра за пререгистрация като ЗП. Нито на компа нито на лаптопа нито на таблета ? Изписва,че е за 32 битова версия.
    Програмата ти за отваряне на файловете (Access) е 64-битова. Трябва да инсталираш 32-битова версия.

  9. #159
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Нови сметки за внасяне на осигуровките от 01.11.2016.
    https://www.kik-info.com/novini/nap/...ki-ot.3707.php

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена

 

 
Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •