Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 26 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 253
  1. #121
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Здравейте,искам да попитам,ако съм регистриран като ЗП,осигуровките всеки месец ли трябва да ги плащам или може и на края на годината?

  2. #122
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Antonov Виж публикацията
    Здравейте,искам да попитам,ако съм регистриран като ЗП,осигуровките всеки месец ли трябва да ги плащам или може и на края на годината?
    Ще ти текат лихви за закъсненията, обаче ако си на по-ниският процент - "без право на болнични", може без никакви проблеми да ги платиш наведнъж, но предварително.

  3. #123
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Ще ти текат лихви за закъсненията, обаче ако си на по-ниският процент - "без право на болнични", може без никакви проблеми да ги платиш наведнъж, но предварително.
    А за неподадени в срок декларации те очакват и солени глоби от НАП.

  4. #124
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Колеги!
    Чета едни обяснения за данъчните декларации и разбирам, че трябва да се платя авансов данък в първия месец след тримесечието на продажбата на продукцията. Така ли е, че сега се сблъсквам с тази материя и не съм наясно.

  5. #125
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Да така е.

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Значи съм изпуснал срока. Освен лихви има ли и други сакции при такива случаи?

  7. #127
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Консултирай се с счетоводител.

  8. #128
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Значи съм изпуснал срока. Освен лихви има ли и други сакции при такива случаи?

    500 лв. глоба ако те усетят
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Ако не е голяма сумата може и да не те закачат. Лятото като преведоха "големите" субсидии питах счетоводителката и тя ме посъветва да не внасям нищо че сумата е много малка и после може да се наложи да ми я връщат и ставало много сложно.

  10. #130
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Ако не е голяма сумата може и да не те закачат. Лятото като преведоха "големите" субсидии питах счетоводителката и тя ме посъветва да не внасям нищо че сумата е много малка и после може да се наложи да ми я връщат и ставало много сложно.
    Така е ако нямаш продажби за годината и е само тази "огромна" сума излиза че имаш да взимаш и тогава почва весела част документи, ревизии и недай си боже да изскочи нещо ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 13 от 26 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •