Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 253
  1. #101
    Ако въпроса е към мен - не.Нали за това уж има проверки на място.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Ако въпроса е към мен - не.Нали за това уж има проверки на място.
    Въпроса ми е по принцип.

  3. #103
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Съгласен съм с всичко,но аз не познавам човек който е регистриран ЗП и който да не е получавал някакви пари,не събсидия по някое европейска програма....Дано да има такива,но според мен лично се броят на пръстите на едната ръка... За това казах по-горе,че за мен е едно и също....Погледнато от този ъгъл плащал е и е получавал...

  4. #104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Аз,просто отивам да правя пчелин в Турция,близо ми е и ми изкупуват продукцията на 15 лева и не им искам субсидията

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз имам регистриран пчелин на мое име, на терен, който е семейна собственост, съответно има скица и нотариален акт.
    Сутринта взех формулярите за регистрация като земеделски производител. Но сега се чудя дали да се регистрирам като физическо лице или като юридическо лице. Имам собствена фирма - ООД. Плащам си всички осигуровки. Някой знае ли какви са плюсовете и минусите при регистрация като юридическо лице. По горе в темата се коментира само за физическо лице. Също така, мога ли личния пчелин да го впиша във формуляра и то за регистрация като юридическо лице ?
    Благодаря.
    Този пост е редактиран от evgeni.filimonov; 05.12.2013 в 16:12.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #106
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Ако ти си управител на фирмата си, и се осигуряваш на по-висока от 240 лева сума(за управители на фирми май че беше над 470 лв), то при регистрация на ЗП като физическо лице не би следвало да дължиш екстра осигуровки, само това което си плащаш за управител на ООД-то. Ако беше ЕТ, то пчелина би било по-добре да го регистрираш под шапката на ЕТ-то, иначе не би могъл да кандидатстваш по тригодишната пчеларска програма и може би по други от ПРСР. Самият ти пчелин няма как да бъде сам по себе си юридическо лице, то той би могъл да е собственаст на юридическото лице(в случая твоето ООД), но тогава трябва да го преригистрираш в БАБХ като собственост на ООД-то ти, и след това не било проблем да го впишеш в анкетната карта и анкетният формуляр като собственост на юридическото лице. Но при нас поне в БАБХ за ЕТ и фирми искат нотариално заверен договор за наем на имота, един вид да го отдадеш като физическо лице на юридическото и да платиш някой лев за нотариална заверка.
    Според мен би било по-добре да се регистрираш ЗП като физическо лице, но все пак ти трябва да си прецениш...

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Много благодаря за точния отговор. Да, управител съм на фирмата и се осигурявам на доста повече от 470 лв , така че май е по-добре да се регистрирам като физическо лице.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Аз не мисля, че е по-добре да се регистрираш като физическо лице. Ти така и така внасяш осигуровки от фирмата си, защо сега и като физическо да трябва да внасяш? Отделно, за всичко, което купуваш можеш да си вземаш фактура и да ти минава като разход на фирмата. За регистриране в БАБХ ще си направиш един договор за ползване на земята и си готов. Аз като правих такъв с баща ми не искаха нотариална заверка. Отделно ако си регистриран по ДДС ще можеш да си го възстановяваш ама там не съм много запознат кое как става.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Нали по-горе това пише, че когато съм собственик на фирма и се осигурявам над определена сума, не дължа данъци като физическо лице.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Точно така е.

 

 
Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •