Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 26 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 253
  1. #91
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от Nic
    Цитат Първоначално публикувано от Диян Димитров
    Само това е. 5 лв. за печата във ветеринарната служба.
    Някой ми каза, че при ветеринаря се е плащало по 1 лв на кошер, ако са 400 бр кошери, какво правим.
    Ветеринаря няма нищо общо,заплаща се държавната такса която е 5 лв за един печат от областен(не помня дали беше такъв)ветеринарен лекар който се намира в обстната дирекция по безопасност на храните.Поне при мен е там,той проверява в системата дали написаното от теб е вярно с това което е в тяхната система и това е.Цената е 5лв и реално не се плаща на него на ръка,а на каса.

    Не мога само да разбера едно нещо,питаш за преригистрация,т.е знаеш каква е процедурата.Тя не се е променила спрямо изминалата 2012г

  2. #92
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Добре де ,ако сега си регистрирам кошерите ,ще мога ли да взема субсидия за пчелно семейство(за тази която Мария Габриел договори става въпрос, и то за 2014 )?и дали трябва и да се регистрирам като зем.производител ?

  3. #93
    http://pchelari.com/forum/viewtopic....полагам че колегата е запознат с този въпрос.

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от estabien6
    Добре де ,ако сега си регистрирам кошерите ,ще мога ли да взема субсидия за пчелно семейство(за тази която Мария Габриел договори става въпрос, и то за 2014 )?и дали трябва и да се регистрирам като зем.производител ?
    Не. Референтни години ще са между 2009 и 2011.За ЗП е просто задължително.

  5. #95
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Не. Референтни години ще са между 2009 и 2011.За ЗП е просто задължително.
    За мен това е малко глупаво,защото от 2007г има програми от европейския съюз...Защо не изберем годините преди 2006...Вашата логика е абсолютно същата

  6. #96
    То не може само да се лапа. Требе и да си копал. wink;

  7. #97
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    То не може само да се лапа. Требе и да си копал. wink;
    Дали 2013г ще се регистрира някой или от 2007г 6 поредни години ще е бил след хората който са били одобрявани,за мен е едно и също

  8. #98
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    да,не е редно ,при положение ,че имам и аз кошери които опрашват както и останалите ,не виждам причина да не мога да се възползвам от субсидията,след като се регистрирам....или просто искат да съм им снасял по 900 лв. няколко години подред и да ми върнат 900 лева за 30 семейства в моя случай.

  9. #99
    Дали 2013г ще се регистрира някой или от 2007г 6 поредни години ще е бил след хората който са били одобрявани,за мен е едно и също
    Ами не е едно и също. Ето го точния пример:
    Цитат Първоначално публикувано от estabien6
    да,не е редно ,при положение ,че имам и аз кошери които опрашват както и останалите ,не виждам причина да не мога да се възползвам от субсидията,след като се регистрирам....или просто искат да съм им снасял по 900 лв. няколко години подред и да ми върнат 900 лева за 30 семейства в моя случай.
    Значи колегата, като съвестен гражданин и данъкоплатец, си плаща чинно 3 години по 900 лв осигуровки = 2700 лв. Кандидатства за подпомагане, заедно с мен, който сега съм се регистрирал и не съм дал и една стотинка на държавата, от която и двамата чакаме подпомагане. Само че, въпросната помощ има определен лимит, щото не е каца без дъно. И както се случва обикновено, мен ме одобряват а него не. Е това ли е честно и справедливо?!

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Да речем 2009 - 2011 съм имал 100 кошера, по една или друга причина 2013 са ми останали 50 кошера, нормално ли е да получавам субсидии за 100 ????

 

 
Страница 10 от 26 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •