Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 57
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Топилката работи отлично в сегашния си вид. Стъклопакет не ми е нужен, както и фибран.
    Малко я тунинговах днес с един парнаджийски термометър и останах учуден, че вдигна 80 градуса. Направих и едно-две други подобрения, но ще кача снимки след седмица.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Сергей Тимофеев Виж публикацията
    (Финален щрих - монтиран плексиглас - 12 видии и стар силикон останал незнайно откога. Силиконът е УВ устойчив или поне така пише. )


    От температурата плексигласа ще омекне и ще се деформира.
    По-добре сложи стъкло.
    Засега с плексигласа няма проблеми - топилката стои от две седмици навън на пек и дъжд и няма деформации. Днес направих ламаринен капак, да не я мокри дъжда.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Чистих си телефона, та попаднах на това - топене на 2 рамки...

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_2870.jpg
Прегледи:      1361
Размер:	157.0 KB
ID:	2839

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Бате, добра работа, ама вземи минавай на VVV , че да не бракуваш таквиз хубави пити.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Нещо не ми допада този начин на обтелване, но все пак направих седем-осем такива рамки за проба. Иначе нямам проблеми с по 5 хоризонтални тела, дори най-горния си го спестявам ако горната летва е с улей.
    Ако не се лъжа тези рамки ги топих, понеже не можах да ги опазя от молеца и бяха станали на вълна, не че са се избушили при въртене.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Набери си сам.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2015
    Мнения
    12
    Ще си правя слънчева восъкотопилка, размерите ще ги нацеля, но се чудя дали да сложа рамка с мрежа, върху която да се слагат рамките или направо да ги слагам върху ламарината. Не ми е ясно как се стича само восъка, а останалото остава на ламарината. Кажете как ще бъде по добре.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Валтер, аз слагам една летвичка в тавичката, там където се стеснява. Восъкът се стича под нея, а боклуците остават в тавата. На последната снимка летвичката я няма, защото рамката върши тази работа.

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    .... На последната снимка летвичката я няма, защото рамката върши тази работа.
    Хофмановия уширител я повдига доста и рамката не спира нищо.Та си слагай летвичката по-добре.Иначе слабия наклон задържа чернилката,но дребните частици ги увлича и падат във восъка.Забележи на снимката,как има дребни черни частици докрая,най-дребните определено са паднали във восъка. Някъде,някой колега беше снимал восъкотопилка със зигзагообразно разположени летвички,което си е добра идея.Аз му откраднах патента,ама нямам снимки под ръка...

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2015
    Мнения
    12
    Ще си правя слънчева топилка, но гледах един модел с мрежа върху, която се слагат рамките, искам да питам как е по добре с мрежа или рамката да се слага направо на ламарината. Благодаря.
    Видях отговорите по- късно не съм свикнал с форума и за това пак питах. Благодаря за отговора, ще правя нещо и ще пробвам.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •