Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 57
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Здравейте,мисля и аз да си направя восъкотопилка но мисля да пробвам от фибран и вътре облечена с домакинско аломиниево фолио.каквомислите дали ще се получи експеримента?

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    Здравейте,мисля и аз да си направя восъкотопилка но мисля да пробвам от фибран и вътре облечена с домакинско аломиниево фолио.каквомислите дали ще се получи експеримента?
    Качи снимки като го реализираш. Успех в начинанието.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Отговор - да. Има и снимка. В експлоатация е и тази година, за догодина може и да има нова.

    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=80&page=3
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Единствено се притеснявам от високата температура фибран да не се повреди да се подпали.понеже идеята ми е изцяло да е от фибран без дървена основа но докато не се пробва няма как да разберем.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Някъде ми беше попаднало клипче за восъкотопилка, която от вътрешната страна имаше облицовка от фибран. След известна употреба, фибранът беше леко разтопен.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Можеби ще е по добре от вътре стените да се облекат с по едно тънко фазерче.надявав се че тогава няма да има този проблем.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Петров, не се чуди ами действай, че не се знай докога ще има слънце. Фибрана отвън го боядисваш в нещо светло, виж в съседния раздел темата за нуклеус от фибран. Отвътре слагаш фолио - то отразява температурата и всичко се върти вътре. Дървения корпус или скелет дават здравина, особено при мен както повечето от материала е стиропор. Мойта снимка видя ли я? След 7-8 години пак топи восъка без грешка, нищо че е малко опърпана. По принцип я ползвам в почивен ден и после си я прибирам под навеса, но често си седи по 1-2 седмици на 30-40 градуса слънце и с восъка вътре, досега не се е подпалила. Снимки няма да й правя, че ще ме почнат естетите у форума...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Снимки няма да й правя, че ще ме почнат естетите у форума...
    Както винаги ,МАЛКИТЕ неща са причина за големите ,ще спретна тия дни нещо подобно ,само си мисля да събира 10тина пити и стъклопакет отгоре и . . .по голяма тенджерка от тъщата.

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас
    На 5-тата минута стъклопакета гръмва като пиратка.Може би трябва да има някакъв отвор.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Владо, почвай, че и аз да почвам... Тенджерка като за тебе, таман 2-3 литра ти е идеална, хем и да не клякаш много пред тъщето
    Стъклопакет как гърми не съм виждал, който има да си обажда. Аз имам, ама го ползвах само веднъж щото взе да се гъне стиропора и пак сложих стъклото отгоре. И без това от КПДто съм доволен.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •