Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 72
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Синигерите не ловят летящи пчели. Те се хранят само с подмор и по този начин чистят пчелина.
    Ще се радвам да си прав,че когато съм там ги гледам,че идват и кацат по клонките пред кошерите. А също и по снега имаше доста разнесени остатъци от пчели и се бях наканил да им правя засада с въздушната пушка.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Ще се радвам да си прав,че когато съм там ги гледам,че идват и кацат по клонките пред кошерите. А също и по снега имаше доста разнесени остатъци от пчели и се бях наканил да им правя засада с въздушната пушка.
    Всичко друго можеш да биеш с въздушната пушка, но не и синигерите. Загледай се добре и ще се увериш в това което говоря.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Ще те послушам!

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    [QUOTE=tarty;83431]От какво животно може да е?


    Това не може да е язовец. Или белка или черен пор, едно от двете. Имат много здрави резци и обичат сладкото. Аз съм стрелял черен пор на дърво-череша, като си хапва сочни узрели череши.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията


    Това не може да е язовец. Или белка или черен пор, едно от двете. Имат много здрави резци и обичат сладкото. Аз съм стрелял черен пор на дърво-череша, като си хапва сочни узрели череши.
    Прав си в това което казваш. Но разрушенията са доста по - големи. Ако е пор или белка ще се наситят с малко, а язовеца е доста по - голям и му е необходимо по - голямо количество храна и затова би унищожил повече площ от кошера.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Трябва да е по-едра животинка, защото събаря тухлите и плочките на капаците, които слагаме. Последно хванах с винтове капаците за кошерите и сега вървя с винтоверта, но поне няма зулуми. Е поне досега :-) :-) :-) :-) :-) ,поне семейството беше оцеляло.

  7. #17
    И белка може да събори тухлите и капаците, но тя няма да прави такива големи дупки. И аз си мисля за язобец.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    [QUOTE=Георги Куров;83474]
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    От какво животно може да е?


    Това не може да е язовец. Или белка или черен пор, едно от двете. Имат много здрави резци и обичат сладкото. Аз съм стрелял черен пор на дърво-череша, като си хапва сочни узрели череши.
    Залагам на същото.Миналата зима постоянно нещо ми събаряше мишепредпазителите и дори имаше надрано по прелките,личаха си ноктите.Това го изтърпях и всеки път закачах мишепредпазителите на ново,бях ги хванал с кабърчета към кошера.Чашата преля когато една априлска сутрин отивам на пчелина и вървейки покрай едната редица кошери забелязах че един от тях е завъртян на дясно(кошерите ми са на около 15-20см от земята на стойки от бетонни колчета за лозе).Като погледна под кошера се стъписах,имаше едно кълбо пчели на земята точно под кошера.Температурата през ноща тогава беше около 0-5 градуса,а това го виждам в 9 сутринта.Хванах кълбото пчели с шепи и ги поставих на съседен капак да се стоплят на слънце и след половин час се прибраха.През това време отворих пострадалия кошер-вътре питите бяха силно наблъскани към десния край една в друга,а дъното(мрежесто) беше направо разцепено.Крайните пити от лявата страна бяха изядени или надрани от половината надолу.Намерих голям капан още същия ден и в него заложих парче от вече бракуваните пити.Още на следващата сутрин имаше гостенин в капана.А семейството оцеля,но забави развитието си за акацията.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Забравих да спомена,впоследствие разбрах че белките се хранят предимно с плодове,ако имате такова животно в района е възможно да намирате изпражненията му които са пълни със семки и костилки.Обитават най-вече таваните на изоставени къщи.Та за храната,консумират главно плодове,но според собственика на капана когато имат малки стават всеяди и често нанасят поражения в курниците.И още нещо ако имате белка гарантирам ви че имате белки,не живеят самостоятелно.При мен се хванаха 3бр.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Това си е хищник отвсякъде, отглеждам гълъби и ми е много добър„приятел". Ако няма месо, може и плодове да яде сигурно, аз ги ловя също с капан и за примамка–яйце.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •