Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 38
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна

    Има яйца, но няма пило

    От две седмици наблюдавам следното нещо в едно семейство.

    На три пити има яйца, а запечатано пило и ларви не се появяват. Яйцата си бяха там и преди две и преди една седмица и днес. Мйката си е там, не е търтовка, снася нормално по едно яйце на дъното на килийката, но ларви няма.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Третирал ли си с нещо?

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    От две седмици наблюдавам следното нещо в едно семейство.

    На три пити има яйца, а запечатано пило и ларви не се появяват. Яйцата си бяха там и преди две и преди една седмица и днес. Мйката си е там, не е търтовка, снася нормално по едно яйце на дъното на килийката, но ларви няма.
    Решили са да не гледат повече пило и чистят яйцата, сипваш ли им сироп?
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Хранене му е майката!...

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Третирал съм с фурмитом, но проблемът започна преди това, в същност като гледам колко са пчелите в кошера, явно проблемът е от около месец. Подхранвани са като всички останали, които имат по 5-6 пити с пило на различна възраст. Не съм сигурен в произхода и възрастта на майката .

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Третирал съм с фурмитом, но проблемът започна преди това, в същност като гледам колко са пчелите в кошера, явно проблемът е от около месец. Подхранвани са като всички останали, които имат по 5-6 пити с пило на различна възраст. Не съм сигурен в произхода и възрастта на майката .
    Направи експеримент -размени една пита с яйца от това семейство с една , също с яйца от другите.Интересно ще е ,какво ще се случи.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Направи експеримент -размени една пита с яйца от това семейство с една , също с яйца от другите.Интересно ще е ,какво ще се случи.
    Направих нещо подобно. Един кошер прави тиха смяна и взех една пита с пило, запечатано и ларви плюс един маточник пред излюпване. Вечерта ги проверих, обслужваха пилото и топлиха маточника. Не открих майката и не съм я убивал, интересно дали те сами ще я премахнат и ще запазят маточника. Следващата събота ще има повече яснота.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Направих нещо подобно. Един кошер прави тиха смяна и взех една пита с пило, запечатано и ларви плюс един маточник пред излюпване. Вечерта ги проверих, обслужваха пилото и топлиха маточника. Не открих майката и не съм я убивал, интересно дали те сами ще я премахнат и ще запазят маточника. Следващата събота ще има повече яснота.
    Ако е стара ,може при прегледа да ги видиш и двете.Ако е по -млада ,може да разруши маточника.Да споделиш после.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ако е стара ,може при прегледа да ги видиш и двете.Ако е по -млада ,може да разруши маточника.Да споделиш после.
    Набор 2013.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Набор 2013.
    Моите от набор 2013 не са добри.Незнам защо.Тези от 2014 / които оцеляха/ се оказаха супер.Едните и другите са самосмяна на Павловки.От тази година за сега също са добре.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •