Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 12
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово

    Общинска земя за пчелин

    Здравейте,имам един въпрос!
    За да искам от кмета общинска земя за построяването на пчелин,трябва ли да имам вече пчелни семеиства и регистриран пчелин,за да искам да ми отпусне тази земя и трябва ли да съм регистриран като земеделски производител.Защото на този етап имам само кошерите,отводките май ще ги взимам ако всичко е наред,но искам преди да ги взема да си подредя пчелина и да го оградя.Четох закона за пчеларството и разбрах че може да се отпусне земя,но не разбрах обстоятелствата който описах по горе.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    да трябва да имаш пчели минимум 10 броя и да се регистрирани
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    благодаря за бързия отговор,а проблем ли ще е да ги настаня на мястото което съм избрал и което искам да ми бъде отпуснато и след регистрацията на пчелина да искам и отпускането на земята.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Разбира се, че е проблем. Първо няма да можеш да регистрираш, защото нямаш никакъв документ за земята и няма да си оградил мястото, а след като си прочел закона обърни внимание, че пчелина е задължително ограден. Второ да настаняваш без разрешение, и още повече ако вземеш да ограждаш си е самоуправство и се третира от членове в наказателния кодекс. Трето не бъди сигурен, че след като кандидатстваш ще получиш. Понякога сблъсъка с администрацията е много тежък. В закона пише, че имаш право, но това не означава, че са длъжни.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Благодаря за разяснението,значи пчелина ще го направя в двора на вилата,тои е доста голям,а и е накрая на селото и нямам комшии на които да преча и след ,това ще регистрирам пчелина имота е на дядо ми,така че ще направим договор за отдаване под наем ии едва след това ще отида в общината да говоря за мястото.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Така е най-добре.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Не можеш ли първо да поискаш разрешение за настаняване на временен пчелин и след това учредяване право на ползване на същата територия за изграждане на постоянен ?

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Ами незнам чел съм закона за пчеларството и съм си го извадил на принтер ама не разбирам някои неша и затова мисля да отида до общината другата седмица и да разпитам на място за какво става въпрос

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Цитат Първоначално публикувано от jnev Виж публикацията
    Ами незнам чел съм закона за пчеларството и съм си го извадил на принтер ама не разбирам някои неша и затова мисля да отида до общината другата седмица и да разпитам на място за какво става въпрос
    Да не забравиш и вет.доктора да потърсиш.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Да не забравиш и вет.доктора да потърсиш.
    А за вет.доктор доколкото разбрах ветеринарната клиника която е в областа от там да търся доктор или може и друг ветеринар без значение от региона в който со намира.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •