Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 56 от 70 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 551 до 560 от общо 692
  1. #551
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    Модераторе, къде ги кълвеш такива бре брат ? Ох опазил ме бог, че в моите капани няма такива роеве с 6-сантиметра майки италианки
    Миналата година пак "хванах" един на същото място, но беше в кошер поставен уж да хваща рояци. Писах за това, че ползвах етер да ги правя на "кома". Та мисълта ми е - внимавайте много, че много боли. Пробвал съм.

  2. #552
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Здравейте колеги, днес в 20.30 часа капана беше свален и пренесен на пчелина и поставен отгоре върху кошера в който ще бъде прехвърля утре, само не знам кога е най-добре това да стане сутринта рано или към обяд когато пчелата се е облетяла и запомнят района или привечер когато имат вече повече нальоти ?

  3. #553
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    Здравейте колеги, днес в 20.30 часа капана беше свален и пренесен на пчелина и поставен отгоре върху кошера в който ще бъде прехвърля утре, само не знам кога е най-добре това да стане сутринта рано или към обяд когато пчелата се е облетяла и запомнят района или привечер когато имат вече повече нальоти ?
    Когато си свободен. Не разбрах - на колко разстояние беше капана от пчелина ти?

  4. #554
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    лошото е че по-въздух са около 2- 2.5 км. Макс да са 3 ама не ми се вярва, иначе по шосе са 7км

  5. #555
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    лошото е че по-въздух са около 2- 2.5 км. Макс да са 3 ама не ми се вярва, иначе по шосе са 7км
    Ще се върнат една част там. Ако имаш възможност го остави на друго място повече от 5 км. за две седмици и след това време го пренеси на пчелина си.

  6. #556
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    имам едно място на 10 км. ама първо трябва да мъкна кошер на там, защото капана е от картон, 2 там не е сигурно и може да го откраднат

  7. #557
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    имам едно място на 10 км. ама първо трябва да мъкна кошер на там, защото капана е от картон, 2 там не е сигурно и може да го откраднат
    Закарай ги както са в кашона и там ги прехвърли в кошера който също ще караш. Работата е за 10-15 минути.

  8. #558
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    сложих му клонки пред дупките, като тръгнат да излизат да се спрат и огледат и да видят,че е различно, освен това пред тях на 2 метра има 3-дървета едно до друго дано забележат промените и така да се облетат за опознаване на новия район, другото хубаво според мен е, че ме разделя дълъг и широк язовир по този въздушен път от около 2-2.5 км, а и колегат който беше с мен връзва цветни пликове на тези 3 -дървета, каза че било много важно разпознавали цветовете и забелязвали разликата

  9. #559
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Една съвсем,съвсем малка част според мен биха се загубили. Сега навсякъде цъфти по нещо едва ли бият повече от 1-2км път освен разузнавачите разбира се, ама те и без друго до дни ще са извън играта тъй че да не ти пука.Лично мое мнение не си длъжен да се съобразяваш. Аз бих ги шляпнал веднага, но за всеки случай бих им осигурил вода де

  10. #560
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Една съвсем,съвсем малка част според мен биха се загубили. Сега навсякъде цъфти по нещо едва ли бият повече от 1-2км път освен разузнавачите разбира се, ама те и без друго до дни ще са извън играта тъй че да не ти пука.Лично мое мнение не си длъжен да се съобразяваш. Аз бих ги шляпнал веднага, но за всеки случай бих им осигурил вода де
    В какъв смисъл би ги шляпнал веднага? за кое?

 

 
Страница 56 от 70 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •