Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 70 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 692
  1. #491
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ами научи се колега да ги задаваш по ясно.Шегувам се.
    А,ако ти задам ясно един въпрос,чийто отговор обеща чак в края на сезона?Поне един жокер за височината,на поставяне.Гледах в руски клип,ставаше въпрос за 3-6 метра,но ще послушам теб.

  2. #492
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Ами аз си ги задавам много ясно колега, но само ти не ме разбираш, а и както самия ти казваш в един твой пост, че все не те разбират, направи си извод що е така Шегувам се

  3. #493
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Как е Как е капанджии, кво става има ли интерес към заложените капани? Както казват руснаците "есть разведчики"???



    капанджии, кво става има ли интерес към заложените капани? Както казват руснаците "есть разведчики"???



  4. #494
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Роя които влиза в капан на 100 процента е с пронесла маика ,младите неоплодени маики не могат да консолидират пчелите ,природата си знае как да се подсигури.

    Н
    Не е баш тъй,ама както и да е.Няма да опонирам както аз си знам,защото пак ще го приемеш като конфронтация.А аз не търся такава с никого,само си пиша мнението и становището.Че някой се засяга от истината си е негов проблем.
    Ще допълня само следното в подкрепа на първото си изречение–Рой с пронесла/по–точно е снасяща/ майка, е и само ПЪРВАК.Всички следващи роеве са с не снасящи,дори неоплодени майки.Според теб,такива роеве ще висят по клоните,ще изчакат майките да се оплодят и да пронесат и тогава ще влезнат в някой капан заложен от Данчо.Много,много невероятна хипотеза колега Валко.Помисли!

  5. #495
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    А,ако ти задам ясно един въпрос,чийто отговор обеща чак в края на сезона?Поне един жокер за височината,на поставяне.Гледах в руски клип,ставаше въпрос за 3-6 метра,но ще послушам теб.
    https://www.vbox7.com/play:e54259ee0b
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #496
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    Как е Как е капанджии, кво става има ли интерес към заложените капани? Както казват руснаците "есть разведчики"???

    капанджии, кво става има ли интерес към заложените капани? Както казват руснаците "есть разведчики"???


    Чакаме да цъфне кестена или колегите да сложат втора основа грешно.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #497
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Не си го изучил ловжилъка още ,пишеш глупости роевите които влизат в капан са различни от тези които пребираш хванати по дървета и клони.Роя които влиза в капан на 100 процента е с пронесла маика ,младите неоплодени маики не могат да консолидират пчелите ,природата си знае как да се подсигури.

    Н


    Втори сезон съм все пак.Може и да си прав.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #498
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Много малък жокер.Благодаря все пак,но ще си полея вода попътюм,щом тръгна към капана.

  9. #499
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Смятах да не пиша,но времето краи морето е отврат.Кого стана циганин кога ти почерня гъза,теорията е едно практиката е две,мога дати дам 100 случая с които да ти оборя мнението.Когато хващах по стотина роя на сезон ти и други скачяхте като ужилини крадци преносители на болести и не ми се рови назад,да си прочете мненията с сегашния корифеи.Представиси една хралупа в гората,средна по размер,няма кои да и вземе меда ,5 маи при хубава година първия рои излита,какво става после.Представи си един кошер ДБ стационорен пчелин полски район,пчеларя спи ,10 маи излиза рои и се хваща на дръвче в пчелина и виси там ,Данчо го няма с неговите капани,какво става после.Отговори ми как то си знаеш.Давам ти и жокер,роя които виси на дръвчето ако го разгледаш ще видиш 10 неоплодени маики които бягат по пчелите ,роя които излиза от хралупата лети със скорост 40-50км и влиза в капана на Вълко като змия ,щото Данчовите са далече,хващал съм рои на 4 км от село с белязана маика която беше 2годишна и работи за мен още 2.

  10. #500
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Чакаме да цъфне кестена или колегите да сложат втора основа грешно.

    Какво ще рече втора грешно поставена основа, Данчо?

 

 
Страница 50 от 70 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •