Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 70 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 692
  1. #501
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Смятах да не пиша,но времето краи морето е отврат.Кого стана циганин кога ти почерня гъза,теорията е едно практиката е две,мога дати дам 100 случая с които да ти оборя мнението.Когато хващах по стотина роя на сезон ти и други скачяхте като ужилини крадци преносители на болести и не ми се рови назад,да си прочете мненията с сегашния корифеи.Представиси една хралупа в гората,средна по размер,няма кои да и вземе меда ,5 маи при хубава година първия рои излита,какво става после.Представи си един кошер ДБ стационорен пчелин полски район,пчеларя спи ,10 маи излиза рои и се хваща на дръвче в пчелина и виси там ,Данчо го няма с неговите капани,какво става после.Отговори ми как то си знаеш.Давам ти и жокер,роя които виси на дръвчето ако го разгледаш ще видиш 10 неоплодени маики които бягат по пчелите ,роя които излиза от хралупата лети със скорост 40-50км и влиза в капана на Вълко като змия ,щото Данчовите са далече,хващал съм рои на 4 км от село с белязана маика която беше 2годишна и работи за мен още 2.
    Колега Валко,не напразно в предходния си пост подчертах,че не търся конфронтация с никого защото знаех предварително каква ще е твоята реакция на многознайко и капацитет.Просто психиката ти е такава ,че си предсказуем каква ще е реакцията ти.А тя е обусловена от твоята нестихваща 3–годишна злоба по някого си,който ти е направил забележка,че не списваш постовете си правилно с много,прекалено много грешки.Дори и в този пост си уникален.А беше писал, че имаш и учителка по правопис.С теб съм влизал в полемика единствено за този твой проблем.Никъде,ама никъде не съм писал,че роевете са приносители на болести и тем подобни.Ако Господ ми прати някой рой,си го прибирам,3 дена карантина и става част от моя пчелин.Започвам да си мисля,че пишеш хаотично,само ей така.Дори и поговорката за кюмюрджията не я знаеш,а се опитваш да я използваш.За теорията и практиката трябва да помислиш ти.Когато аз практикувах този занаят/пчело отглеждането си е чиста проба Занаят/,ти си бил във влюбените погледи на Баща си и Майка си.Ако имаш достатъчно гънки ще проумееш това изречение.
    Нямам нужда от жокери колега Валко. Това което ти си видял веднъж,два или сто пъти при хващането на роеве,през мен са минали хиляди.Това което ми даваш като жокер, е нормално явление при роенето.Да ти го обясня ли защо е нормално? С две думи само–Всяка майка/оплодена,неоплодена,стара, лада и т.н./ иска да стане Вожд на новообразуваното племе/използвам алегории,ако ме разбираш/.При 70–80 излюпени майки при роенето,ти какво би казал?Ще има 10 неоплодени ней ми,и още как.Аз съм намирал пред кошера в който съм заселил първак до 36 убити млади майки.Ха сега,като си толкова голям спец по хващането и въобще по роевете ми отговори,не само на мен а и на всички във форума–Защо са убивани младите майки,а оставят старата,понякога и на 3–4 години?Хайде Колега Валко,да видим кой е станал вчера кюмюрджия.......,иии.....колко му е черен ГЪЗА.Ако още я имаш тази 2–годишна майка която си хванал,отиди и я попитай.Тя ще ти даде точния отговор,ако не го знаеш.

  2. #502
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес поставих някой друго капанче,че изоставам с бройката.Има Майстори по два броя имат вече. За моя изненада много бързо надушиха тайната ми съставка. Такава активност за няколко часа не бях виждал до сега по това време.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #503
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    Какво ще рече втора грешно поставена основа, Данчо?


    Да разцапиш някой слабо семейство.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #504
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията

    Много малък жокер.Благодаря все пак,но ще си полея вода попътюм,щом тръгна към капана.
    https://youtu.be/T59uv1SO4Bg
    https://youtu.be/5-6FRNTmbVY
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #505
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Друмев, много ти кухи клиповете. Пусни ги пак.

  6. #506
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #507
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Гоголчо,велик си пак -си същия,съртит невъзприемаш мнение различно от твоето.Отдавам го на възраста ти,яд ме е толкова много гънки имаш а не ги използваш.Пак размаза спора ни ,с правопис и обиди и минала слава .Слабо ме интересува от колко години мъчиш пчелите,важно е какво си научил.СПОРА ни беше какви роеве влизат в капаните ,нищо не каза по темата,само хвалби и нищо.Всички чакахме с интерес лекция,язък.



    Скоро не съм поставял БАН.

  8. #508
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Не е баш тъй,ама както и да е.Няма да опонирам както аз си знам,защото пак ще го приемеш като конфронтация.А аз не търся такава с никого,само си пиша мнението и становището.Че някой се засяга от истината си е негов проблем.
    Ще допълня само следното в подкрепа на първото си изречение–Рой с пронесла/по–точно е снасяща/ майка, е и само ПЪРВАК.Всички следващи роеве са с не снасящи,дори неоплодени майки.Според теб,такива роеве ще висят по клоните,ще изчакат майките да се оплодят и да пронесат и тогава ще влезнат в някой капан заложен от Данчо.Много,много невероятна хипотеза колега Валко.Помисли!
    От тук тръгна рои със снасяща маика е само ПЪРВАК,всички следващи роеве са с неснасящи,дори неоплодени маики.Дадох ти малко материал да си напънеш мозачните гънки ,що роя от гората излиза и не виси на клона а бяга веднага следващия също излиза с снасяща маика и не е ПЪРВАК

  9. #509
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Питах старата маика още е жива,имала семе между краката си не само злато,за разлика от младите,затова я оставяли жива другите са резерва ако случаино се контузи.

  10. #510
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Да ли разбрах правилно постоветите Валко не знам.По четено на форуми и бумаги има вероятност младата майка да се оплоди по време нароенето.Миналата година изкуствено роих двумайчин УЛ и първаците бяха на 4 м/у рамия.Втораците излязоха на 10 м/у пчели.Според мен феромоните на майката играят важна роля колко ще е голям роя.За роевете кои се хващат на клони и кои не също зависи от майката според мен.Според мен майката ако се изтощи тя каца,а след като кацне се събират покрай нея пчелите и правят грозда.Хващал съм не само на клон рояк.Също съм хващал на керемиди,цигли и довари.Има роеве които не се хващат на дърветата защото се издигат високо.Може би в тоя случай майките се оплождат.Тия твърдения мои може и да са грешни,но като вече големите пчелари само четат и не пишат ще гадаем.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 51 от 70 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •