Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 70 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 692
  1. #371
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Даскале извиниме но коридорите според мен не се отнасят за роевете.Вярно е че всеки пчелин си има определен коридор но роевете търсят хралупа а не паша.Това е мое мнение и ме извини ако съм те засегнал с нещо.
    Ура. Най сетне едно яко заключение. Започвам да си мисля вече, че май наистина ще стане пчелар от теб.

  2. #372
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ура. Най сетне едно яко заключение. Започвам да си мисля вече, че май наистина ще стане пчелар от теб.
    .

    Не само че ще стана но и малко по добър от теб.Тогава ще дойде време разделно.А като гледам как ловите пчели като в 19-20 век може и да стане по скоро.

  3. #373
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нямам нищо против. Най - обичам да споря, особено с корави глави. Казах, че дърветата са за предпочитане, а всеки може да си го завре където си иска.


    Аз правя разлика между дръвче и дърво г-н Дончев според мен вие ги перете под един знаменател.

  4. #374
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Сандъчетата, оставени за влизане на роеве на земята ли се поставят или на дървета, за да са на височината на хралупите? Предполагам, пчелите ще предпочитат на дървета.


    Няма проблем къде ще ги сложиш, единсвеното е пчелите да помислят капана за хралупа от живо дърво.Аз затова откраднах идеята да се засенчват капаните от Ачката и да знаеш има ефект.Аз изпозвах клони от топола.

  5. #375
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    .

    Не само че ще стана но и малко по добър от теб.Тогава ще дойде време разделно.А като гледам как ловите пчели като в 19-20 век може и да стане по скоро.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз правя разлика между дръвче и дърво г-н Дончев според мен вие ги перете под един знаменател.
    Един път го похвалиш и то ти се из...ре на главата. Три поста един след друг ги наказвам с БАН. Това се отнася само за теб.

  6. #376
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    И по-нависочко ги слагайте капанчетата, че миналата година на един от мойте му порастнаха краченца....какви времена дойдоха - да крадат на хората капаните за пчели!!...и то щото слушах акъла на синковеца - "абе кой ще го види/намери из тия гюрлюци ", беше на човешки бой сложен, и съответно изчезна.

  7. #377
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    И по-нависочко ги слагайте капанчетата, че миналата година на един от мойте му порастнаха краченца....какви времена дойдоха - да крадат на хората капаните за пчели!!...и то щото слушах акъла на синковеца - "абе кой ще го види/намери из тия гюрлюци ", беше на човешки бой сложен, и съответно изчезна.
    То и високо да го сложиш пак тая, но има вероятност да не го види.

  8. #378
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Един път го похвалиш и то ти се из...ре на главата. Три поста един след друг ги наказвам с БАН. Това се отнася само за теб.

    По добре с Бан от колкото .../триене/.

  9. #379
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    И по-нависочко ги слагайте капанчетата, че миналата година на един от мойте му порастнаха краченца....какви времена дойдоха - да крадат на хората капаните за пчели!!...и то щото слушах акъла на синковеца - "абе кой ще го види/намери из тия гюрлюци ", беше на човешки бой сложен, и съответно изчезна.


    Аз за това правя капани със себестойност около 3-5лв и да го повлекат не е загуба.Важното е другите да се напълнят.На пчелина е най добре рамка с основа търтилива скована върху дъсчица с брезентово платче което е било над рамките повреме на върбата.Евтино и ги луви без грешно.

  10. #380
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Ще ви разкажа моята история с прелитащ рояк. Монтирахме антени за LTE(мобилен интернет) на Булсатком на покрива на един блок в Стара Загора. В един момент гледам някакви пчели жужат, помислих си че са направили кошер някъде по покрива или по фасадата и почнах да търся с поглед къде е той. После пчелите станаха 100-на и взех да се чудя какво става. Усетих се че е рояк и малко след това наоколо почерня от пчели. Рояка мина точно през нас и след 15-на секунди вече беше изчезнал. Всичките тези действия се развиха за под една минута. Посоката на летеж бе от юг на север а блока бе 12 етажен - около 40 метра височина. Този блок е единствения висок в район от поне 200 метра, като другите са 8 етажни. Преживяването бе спиращо дъха и ме зареди с много положителни емоции.

 

 
Страница 38 от 70 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •