Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 70 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 692
  1. #361
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Вальо, не знам що се подразни от различно мнение. Може и 100 капана да заложиш, като няма роеве само молци ще хванеш. Има си и чалъми при избирането на мястото разбира се, но за тях колегите с повече опит в лова могат да споделят. Ама вино требе и мезе....
    Иначе във Варна рояци дал шефа, стига да има мерак колегата, и към Приселци същата работа... Аз лично от такива пчели "давам на заден", пробвах за спорта само...
    Има места дето дават и 1 от 100.
    Ама що извъртя песента, снощи не пееше за местата а за капани, обем и т.н.
    И като си хващал, я кажи на колко места хващаш. И кажи също когат си започнал-първата година да хващаш, тогава на колко места си слагал.
    Айде знаеме се кво и що. Нали.

  2. #362
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Бати Вальо аз дубъл не съм правил. Всичките ги хванах на различни места.Имаше на 2-3 места активност на разузнавачки, но не беше моята хралупа избрана.
    Снощи мислех да ти споделя най ефективния капан за пчелин,но ти пак избухна и нямаше как да се комуникира с теб. Ако си по сдържан и не толкова рязък може доста нови неща да научиш от новобранците. Напримерно коя е най подходящата посока.

  3. #363
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз не твърдя, че е невъзможно на едно място може да се хванат и втораци и шестаци колега. А това за посоката е вярно.Тая година нямах нито един хванат на северо запад.

  4. #364
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Да споделя и аз моя опит. Имам едно малко пчелинче от 15-тина кошера в една горичка от 20-тина дървета посредата на един обработваем блок. Околко горичката в радиос от 200 метра няма други дървета. Та на това пчелинче всяка година ако оставя празно сандъче с някоя стара рамка влиза рой. Като цяло пчелина го посещавам бих казал рядко, той не ми е основен пчелин, просто там съм решил с минимални действия от моя страна да изкарвам по някое кило мед. Тази година се случи така, че останаха 4 сандъчета празни и реших да ги оставя на това пчелинче с по 2-3 стари рамки, но са крайни за останалите кошери. По роевия прериод усетих, че се въртят колко сандъчетата пчели и бързо се разкарах от пелина. И след 2-3 седмици като минах пак на оглед и в 4-те бяха влезли рояци. От мойте кошери само един го бях изтървал да рой. Като цяло ройчетата бяха средни по сила. На основния пчелин ако изтърва рой той се закача на дърветата пред кошерите и ако неуспея да го хвана винаги отлита на северо-изток. По принци, понеже съм почти всеки ден на основния пчели, съм усещал да прелита роеве над пчелина точно в тази посока. Но на основния пчелин не са се самонастанявали, само веднъж влязоха във восъкотопката.

  5. #365
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Момчета , действително пчелните роеве се движат в определен въздушен коридор , след като се отдалекат на 200-300 метра извън пчелина .

  6. #366
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Сандъчетата, оставени за влизане на роеве на земята ли се поставят или на дървета, за да са на височината на хралупите? Предполагам, пчелите ще предпочитат на дървета.

  7. #367
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Сандъчетата, оставени за влизане на роеве на земята ли се поставят или на дървета, за да са на височината на хралупите? Предполагам, пчелите ще предпочитат на дървета.
    За предпочитане на дървета.

  8. #368
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За предпочитане на дървета.


    Тук можем с вас да поспорим г-н Дончев.Ако имате предвид височина 1-1,5 м може да не стигнем до там.

  9. #369
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Момчета , действително пчелните роеве се движат в определен въздушен коридор , след като се отдалекат на 200-300 метра извън пчелина .


    Даскале извиниме но коридорите според мен не се отнасят за роевете.Вярно е че всеки пчелин си има определен коридор но роевете търсят хралупа а не паша.Това е мое мнение и ме извини ако съм те засегнал с нещо.

  10. #370
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тук можем с вас да поспорим г-н Дончев.Ако имате предвид височина 1-1,5 м може да не стигнем до там.
    Нямам нищо против. Най - обичам да споря, особено с корави глави. Казах, че дърветата са за предпочитане, а всеки може да си го завре където си иска.

 

 
Страница 37 от 70 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •