Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 70 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 692
  1. #351
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    И да отбележа ,че капанът го заложих на терасата си.Не искам да ме гледа някой пчелар на криво.Все пак колегите трябва да се уважат.

  2. #352
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тука има доста съботно-неделни пчелари та да питам : на собствените си пчелини залагате ли капани и хващате ли нещо.

  3. #353
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Вальо, не знам що се подразни от различно мнение. Може и 100 капана да заложиш, като няма роеве само молци ще хванеш. Има си и чалъми при избирането на мястото разбира се, но за тях колегите с повече опит в лова могат да споделят. Ама вино требе и мезе....
    Иначе във Варна рояци дал шефа, стига да има мерак колегата, и към Приселци същата работа... Аз лично от такива пчели "давам на заден", пробвах за спорта само...

  4. #354
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тука има доста съботно-неделни пчелари та да питам : на собствените си пчелини залагате ли капани и хващате ли нещо.
    Дааа залагам, и хващам но много рядко...
    Не защото не изтървам по некой кошер, а защото предполагам е много близко, а и пчелите според мен усещат пренаситеността в местността..
    Една тръвна виси редовно на пчелина...

  5. #355
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    И аз имам по един дежурен празен кошер леко настрани от пчелина, на сянка, зареден с 6-7 рамки, за 3г. са влезли само два роя - и то чужди, бях свидетел и на двете преселения по случайност, дойдоха отнякъде си...иначе рояците от моите кошери излизат и се хващат за джанки/круши в съседни парцели около мен, но никога не са влезли в моя празния кошер....тази година ми излезе ройче на 30-ти август в 18ч. вечерта!!! - паднах от коня, края на август да изтърва рой!!! - но факт!!...закачи се за една ябълка, и на другия ден го прибрах - 2 ЛР рамки...до последно майката осеменяваше, и го зазимих на 3 ЛР рамки, онзи ден го чукнах - жив е!!..ако оцелее, ще е чудо.

  6. #356
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тука има доста съботно-неделни пчелари та да питам : на собствените си пчелини залагате ли капани и хващате ли нещо.
    Аз направих един такъв опит, мисля, че някъде го казах. Поставих един кошер настрани от пчелина. Целия омазан с прополис, пълен с рамки от всякакъв вид/стари, нови, празни, пълни/, завит с плат целият пропит с прополис и така стоя цяло лято докато не му дойде ред за поредната отводка. Отварям го и вътре - гнездо на стършели/колкото една едра ябълка/. Замръзнах/защото съм "хапан" от стършел/. Мина малко време и се поуспокоиха, че и аз. Хукнах и грабнах етера. Точно по това време разисквахме в една от темите. Изсипах голямо количество в кошера и го захлупих. Постоя десетина и повече минути и го отворих. Излетяха си и така приключи лова на пчели.

  7. #357
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Аз преди 15 години кат завърших основното се запалих по пчелите.Обикалях по баирите за да намеря диви пчели.Настанявях ги в тръвни.Нямах пари за сандъци.И сега се сетих че две последователни години изкарах пчели от едно дере,но на различни дънери.Най близкия пчелин беше на 500м горе-долу.Май там ще заложа тази година.Явно местенцето им е харесало само им трябва празен сандък.

  8. #358
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тука има доста съботно-неделни пчелари та да питам : на собствените си пчелини залагате ли капани и хващате ли нещо.


    Да аз съм такъв и хващам.Ще ти кажа за един случай за теб лъжа за мен истина.Брътчеда сваля рой на едно дърво и ми се обажда че е литнал.След 5-10мин рой дойде в мой капан.Може и да е съвпадение но рой дойде и се хвана в капана ми.Ти си прави изводите на къде летят неговите.Моите ходят при друг.

  9. #359
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да, има разни невероятни случаи. Аз много не вярвам на това, че имало трасета, специални места, пчели разузнавачки и т.н. На пчелина имам празни бракувани кошери и никога не е влизал рой. За предварителното разузнаване : На дърво край блока, на височината на 5 -я етаж, под гнездо на сврака се е хванал рой и е изградил далаци. Явно разузнавачките са се пообъркали.

  10. #360
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Да споделя. В селото където са ми пчелите има един колега, който е над 80 год. и е гледал по някое време повече от 40 кошера.
    В последно време му натежа, и реши да ги оставя. Миналата година беше с три. През зимата остана с един. През май в два кошера му влезнаха рояци, чужди, в продължение на три-четири дена.

    Поздрави, Г. Георгиев

 

 
Страница 36 от 70 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •