Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 70 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 381 до 390 от общо 692
  1. #381
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    И по-нависочко ги слагайте капанчетата, че миналата година на един от мойте му порастнаха краченца....какви времена дойдоха - да крадат на хората капаните за пчели!!...и то щото слушах акъла на синковеца - "абе кой ще го види/намери из тия гюрлюци ", беше на човешки бой сложен, и съответно изчезна.
    Не бъди толкова черноглед колега.В нашата Татковина никой не краде нищо,просто го приобщава към неговото лично имущество.Видял е твоето капанче,самотно и нещастно в гюрлюците,пчеличките в него още по–нещастни ронят сълзи и чакат някой да прибере временната къщичка,че им става тясно.Той/приватизатора/ идва,чува воплите им,съжалява ги и отнася капанчето у тях.Това е първи вариант.Втори–Рояка посетил твоето капанче е толкова голям/7–8 кила/,че като е пикирал за да го насели,го е отнесъл на километър от поставянето му.Там някъде го търсете,в четирите земни посоки.Трябваше да видиш накъде е полегнал гюрлюка от пикирането,тази е посоката.
    Ако се е случил вариант 1,няма да го намериш.Всичко е шега,разбира се! Да разтоварим от тежката работна седмица.

  2. #382
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2017
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Приселци - община Аврен
    Какви материали използвате за сандъчетата ? Спрял съм се на осб 22мм,но имам едни стари плоскости от хубавото пдч(от едно време),но се чудя дали трябва да се обезпаразитят понеже са доста стари? И дали това,че са стари няма да е кофти от към миризма на самия материал ? Какво мислите да ги ползвам или да си взема ново осб

  3. #383
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз ползва 1,8 см водоустойчив шпертплат,Но събирам от тук отам и от стари гардероби и легла материал.От всичко става капан само да уцелиш момента.
    Ако не уцеля мястото пробвам с върбова клонка как се търси вода.Така намирам енергийното поле къде е най подходящо за капана/шегувам се последния ред/

  4. #384
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2017
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Приселци - община Аврен
    Толкова плоскости имам,че ще почна да продавам сандъчета хахаха. Благодаря ти

  5. #385
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от A.Iliev Виж публикацията
    Толкова плоскости имам,че ще почна да продавам сандъчета хахаха. Благодаря ти

    Ама клонка от върба имаш ли?Не уцелиш ли БИОполето няма смисъл да слагаш капана.

  6. #386
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2017
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Приселци - община Аврен
    Клонка не,но имам вълшебна медна тръбичка с нея намерих гърне със злато в двора

  7. #387
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    А аз хванах един на покрива на блока, в който живея в Русе. В капан от фазер с 4 ЛР рамки - 2 стари и 2 основи, без доп. миризми.
    А би ли казал на колко етажа ти е блока?

  8. #388
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Няма значение на колко етажа е блока.Важно е на кой етаж си.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #389
    Наблюдател
    Регистриран
    01.06.2015
    Мнения
    5
    и аз хванах в Русе ама на 1ви етаж , бях на работа и комшията ми се обажда че има гражданска защита полиция и журналист и се готвят да махнат капана щот имало оплакване че май някой “отглежда“ пчели у блока , та и един пчелар извикали да си го прибере па и той докат види за ко иде реч рекъл а бе хора някой си хванал рой и ще си го прибере как ще му го барате , та който и да е този колега му благодаря , а що се отнася до жалбоподателите трябва да са благодарни че ги спасяваме от “злите и опасни пчели които зверски бръмчат над главите им и искат да ги изпожилят“

  10. #390
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Няма значение на колко етажа е блока.Важно е на кой етаж си.
    Е аз съм на 5-етаж ама миналата година Ачката се бъзикаше с мен, че на 5-етаж няма как да хвана рой, въпрки, че аз бях гледал клипове, как хората ловят на 4,5 и 6 етаж, а от този форум разбирам, че и на още по-високо хващат та за това питам, а ти Дака сега ми казваш, че нямало значение ама миналата година не беше на това мнение с Ачката в Пушилки

 

 
Страница 39 от 70 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •