Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 70 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 692
  1. #191
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от borifototo Виж публикацията
    Това става ли?Прикачен файл 6739
    Това е направо за корица на пчеларско списание! Сядаш, пиеш си аперитивчето и се чудиш?
    - Може ли сега да ми дойде на гости едно рояче от по- големите?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Да разбирам ли че капана може да е малък кошер примерно за 4-5 рамки дървен примерно.Да не се слага близо до пчелина който имаме и да е на височина 5-6 метра със сложени рамки вътре.Дайте примери и ако може една две снимки на такива капани искам да си направя и да сложа и аз за догодина
    Чи тя цялата тема за туй се отнася...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #193
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    За първи път слагам капан и преди около две седмици се хвана едно рояче в шест рамково кошерче. Бях го сложил на метър и половина височина, а вътре бях сложил три рамки с ВО и две изградени, но сухи без мед по тях. Това за сухите пити го писа Ангел Йосифов, че на сухи повече налитат. Роячето покриваше четири рамки. Бяха изградили две рамки с ВО и понеже не бях сложил преградна дъска на празното място бяха направили далаци вместо да изградят и третата рамка с ВО. Та изрязах далаците и сложих още една ВО. Днеска го прегледах и всичко е изградено и майката е осеменила четири пити, като вече има и запечатано пило.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  4. #194
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    За първи път слагам капан и преди около две седмици се хвана едно рояче в шест рамково кошерче. Бях го сложил на метър и половина височина, а вътре бях сложил три рамки с ВО и две изградени, но сухи без мед по тях. Това за сухите пити го писа Ангел Йосифов, че на сухи повече налитат. Роячето покриваше четири рамки. Бяха изградили две рамки с ВО и понеже не бях сложил преградна дъска на празното място бяха направили далаци вместо да изградят и третата рамка с ВО. Та изрязах далаците и сложих още една ВО. Днеска го прегледах и всичко е изградено и майката е осеменила четири пити, като вече има и запечатано пило.
    Браво ! Така се действа .

  5. #195
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    За първи път слагам капан и преди около две седмици се хвана едно рояче в шест рамково кошерче. Бях го сложил на метър и половина височина, а вътре бях сложил три рамки с ВО и две изградени, но сухи без мед по тях. Това за сухите пити го писа Ангел Йосифов, че на сухи повече налитат. Роячето покриваше четири рамки. Бяха изградили две рамки с ВО и понеже не бях сложил преградна дъска на празното място бяха направили далаци вместо да изградят и третата рамка с ВО. Та изрязах далаците и сложих още една ВО. Днеска го прегледах и всичко е изградено и майката е осеменила четири пити, като вече има и запечатано пило.


    4 осеменени пити,това за колко време?

  6. #196
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    4 осеменени пити,това за колко време?
    Когато ги отворих преди около две седмици, майката вече беше осеменила част от изградените пити. Четирите пито не са пълни изцяло с пило.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Бяха изградили две рамки с ВО и понеже не бях сложил преградна дъска на празното място бяха направили далаци вместо да изградят и третата рамка с ВО. .
    Във една от темите се говореше за по дребни пчели на,които и килийките са по малки.Затова са предпочели да си изградят свои,защото ВО са гравирани за по едрите.В средата на април и аз писах,че изядох далаците,но пропуснах да отбележа,че килийките на новоизградените далаци бяха по малки......

  8. #198
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Направи ми впечатление,че пчелите са по дребни!
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  9. #199
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2016
    Мнения
    28
    Днеска мога да ви се похваля, че съм горд собственик на първото си пчелно семейство, хванато с капан(и изобщо първото). Хванал се е преди 3-4 дена и си мисля утре да го захраня с сироп мед и вода 1 към 1. Добре ли е?

  10. #200
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от rimisark Виж публикацията
    Днеска мога да ви се похваля, че съм горд собственик на първото си пчелно семейство, хванато с капан(и изобщо първото). Хванал се е преди 3-4 дена и си мисля утре да го захраня с сироп мед и вода 1 към 1. Добре ли е?
    Честито колега, както биха казали някои колеги, ще трябва да почерпиш!
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

 

 
Страница 20 от 70 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •