Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 70 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 692
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Атанасов , кажи , кога прави гимнастиката , че нещо в постовете ти се разминава като време .
    Хем майката снася , а няма пило ?
    Яйцето , след третия ден какво е ?

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Атанасов , кажи , кога прави гимнастиката , че нещо в постовете ти се разминава като време .
    Хем майката снася , а няма пило ?
    Яйцето , след третия ден какво е ?
    По -изчерпателен не мога да бъда.Дори и часове посочих.Къде ти се видя разминаване?Нали писах ,че има само прясно снесени яйца.Естествено ,ако бяха минали три дни щях да пиша за пило.Ще допълня за тези ,които имат нерви да ми четат постовете.В понеделник ,към 10,30 на старото място нямаше никакви пчели.Интересно се получи около 16,00 ,когато пчелите масово се облитат.На мястото на капана имаше около 30 пчели ,които сякаш се облитаха.Естествено после се махнаха.Във вторник направих преглед и поставих пита със стар мед ,който разпечатох.Всичко беше нормално ,затова от сряда роя е прехвърлен в редовен кошер.Предстои подсилване със запечатано пило и хранене.Единствената неяснота за сега е : откъде дойде роя.

  3. #143
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    По -изчерпателен не мога да бъда.Дори и часове посочих.Къде ти се видя разминаване?Нали писах ,че има само прясно снесени яйца.Естествено ,ако бяха минали три дни щях да пиша за пило.Ще допълня за тези ,които имат нерви да ми четат постовете.В понеделник ,към 10,30 на старото място нямаше никакви пчели.Интересно се получи около 16,00 ,когато пчелите масово се облитат.На мястото на капана имаше около 30 пчели ,които сякаш се облитаха.Естествено после се махнаха.Във вторник направих преглед и поставих пита със стар мед ,който разпечатох.Всичко беше нормално ,затова от сряда роя е прехвърлен в редовен кошер.Предстои подсилване със запечатано пило и хранене.Единствената неяснота за сега е : откъде дойде роя.
    От някой твой кошер. Да ти кажа ли защо?

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От някой твой кошер. Да ти кажа ли защо?
    Най вероятно.Да интересно ми е мнението ти.Роя не беше голям ,по-скоро вторак.Ако е така ,някой кошер ще е полупразен.

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да интересно ми е мнението ти.
    Хубава работа. Аз мислех, че знаеш. М.. да. Изпитваш ме? Ами според мен рояците търсят нови, свободни райони, а не да се набутват отново в заето пространство. Най вече това важи за чужди.

  6. #146
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    По -изчерпателен не мога да бъда.Дори и часове посочих.Къде ти се видя разминаване?Нали писах ,че има само прясно снесени яйца.Естествено ,ако бяха минали три дни щях да пиша за пило.Ще допълня за тези ,които имат нерви да ми четат постовете.В понеделник ,към 10,30 на старото място нямаше никакви пчели.Интересно се получи около 16,00 ,когато пчелите масово се облитат.На мястото на капана имаше около 30 пчели ,които сякаш се облитаха.Естествено после се махнаха.Във вторник направих преглед и поставих пита със стар мед ,който разпечатох.Всичко беше нормално ,затова от сряда роя е прехвърлен в редовен кошер.Предстои подсилване със запечатано пило и хранене.Единствената неяснота за сега е : откъде дойде роя.
    Погледни си постовете и тогава приказвай .
    Нали твоите , не се рояха ?

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Погледни си постовете и тогава приказвай .
    Да-да.помня ,че трудно ме разбираш.Съжалявам. Е от къде знаеш дали е от моите.

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Най вероятно.Роя не беше голям ,по-скоро вторак.Ако е така ,някой кошер ще е полупразен.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ( Е от къде знаеш дали е от моите.
    Като че ли от тук е подразбрал, не го казваш много ясно, но се досеща човек от къде може да е.

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Като че ли от тук е подразбрал, не го казваш много ясно, но се досеща човек от къде може да е.
    Да пиша ,че някой кошер ще е полупразен ,а не че е полупразен.Има разлика .Може да се окаже ,че нямам такъв кошер.На теб ли да пиша ,че при няколко роя ,даже и по летежа ще си личи.Има и друго.Ще видим по-късно.

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    На теб ли да пиша ,че при няколко роя ,даже и по летежа ще си личи.Има и друго.Ще видим по-късно.
    Абе не е необходимо да ми пишеш на мен, но защо пък да не ми пишеш? Аз така се уча от майсторите. Директно от извора пия вода. Попивам като сюнгер мръсна вода.

 

 
Страница 15 от 70 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •