Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 70 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 692
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Залагай , сега е времето .
    Като казах руски тертип , имах впредвид размерите , а не изработката .
    От две години съм купил "про рой",дано да не ми мине котка път сега да го използвам и за капани.Стана въпрос и за дърветата .Точно по средата на пчелина ,в предния край имам орех.Ще сложа един капан на него ,други някъде по-назад.Дано не съм закъснял ,но роевете които съм хващал е било в началото на юни.За сега моите кротуват ,но знаели се-може да гепя някой чужд рой.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Как разбираш, че това е най- добтото място! Имам едно ябълково дърво, дази година изсъхна, то там пак хванах рой, на клоните му! На няколко метра има разположени съндъчета, мажат се с крема на Лега за рояци. Но те отиват на дървото, а не в съндъчетата!
    Дървото ако е близо до пчелина 50- 100 метра роя ще предпочита него ,може датидоиде рои от другаде в капаните но твоите роеве след като виси 2-3 дена на ябълката ще драсне на някаде по далече но не и в близките капани.Природата се е погрижила за всичко ,разузнавачките водят роя далече осигоряваики паша на семеиството което остава.Крема на лега не деиства пръскаи с пророи за нашите пчели е по-добър ,за границата с Турция ползвам турска примамка там тя работи по добре ферономите на пчелите маики сигурно са различни.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Роят , който според Атанасов нямаше да влезе в ,, хубавото и лъскаво,, сандъче.http://prikachi.com/images.php?images/642/8138642J.jpg

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Кошерчето е поставено на 18 май и днес се отчете на обед .
    Когато снимах клипчето ръмя дъжд.https://www.youtube.com/watch?v=BTK2vZRX9h8

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ха-Ха ,руски тертип.Аз по техните клипове съм виждал само едни ловушки от дървени капаци/кори/.Имам свободни 8 рамкови ЛР корпуси и смятах да спретна няколко капана.Да се откажа ли или да пробвам с 6-7 броя магазинни рамки ,вместо ЛР рамки?
    Дълго мислех , дали да ти отговоря за капаците и корите .
    От мен да мине .
    Гледаш клипчета , и не можеш да схванеш къде е разликата .
    Капаците и корите , братушките ги коват от външната страна на кошера , защото ги поставят между клоните на дърветата . А , аз си ги ловя по покривите във Варна .
    До този момент - 2 от 2 .

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Може да не ви се вярва, но градовете ни са пълни с пчели. Всяка година съм свидетел на летящи роеве и всяка година се възползвам от това, като залагам по някое празно капанче. Местата за залагане са много - покриви на ниски сгради, гаражи, на някоя тераса, в двор на познат....Убедил съм се, че не е важно как изглежда капанът, а какво има вътре. Миризмата на прополис привлича много пчели и затова старите роеловки, които са имали вътре пчели, са и с най-голям успех.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Дървото ако е близо до пчелина 50- 100 метра роя ще предпочита него ,може датидоиде рои от другаде в капаните но твоите роеве след като виси 2-3 дена на ябълката ще драсне на някаде по далече но не и в близките капани.Природата се е погрижила за всичко ,разузнавачките водят роя далече осигоряваики паша на семеиството което остава.Крема на лега не деиства пръскаи с пророи за нашите пчели е по-добър ,за границата с Турция ползвам турска примамка там тя работи по добре ферономите на пчелите маики сигурно са различни.
    Казваш крема на лега не действа!? Е днеска пак подейства, в едно преносимо съндъче намазано с този крем, вчера, на обет днес 04.06.15 влезна рояк! Баща ми, ми звъни към 11ч. и казва: както си седя на двора изведнъж дойде един рой и влезна в съндъчето!

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Казваш крема на лега не действа!? Е днеска пак подейства, в едно преносимо съндъче намазано с този крем, вчера, на обет днес 04.06.15 влезна рояк! Баща ми, ми звъни към 11ч. и казва: както си седя на двора изведнъж дойде един рой и влезна в съндъчето!
    вълчане какъв е тоя крем аз с про рой работя ама за две години само 1 рой

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Казваш крема на лега не действа!? Е днеска пак подейства, в едно преносимо съндъче намазано с този крем, вчера, на обет днес 04.06.15 влезна рояк! Баща ми, ми звъни към 11ч. и казва: както си седя на двора изведнъж дойде един рой и влезна в съндъчето!
    Не искам да споря просто опита ми показва че крема е по слаб от пророя и от един умирисан стар капан които е хващал няколко пъти роеве.Тази година си заредих сроеве всичките нови кошери още до 25 маи и започнах да подарявам на приятели преди два дни додох рои на приятел прехвърлихме го впразен кошер и понеже питите от капана са много черни и стари му тръснах пчелите на негови основи а старите пити върнах в капана хвърлих го настрани и понеже искаше да почерпи за новите роби се запихме ,днес ми звъни пак ще черпи в капана пак влязал рои дошъл от полето ,целия му пчелин е опасан с капани намазани с крем с пророи но капана и питите които са хващали се умирисва и става магнит за роеве .

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    как подготвяш тоя капан че нещо май не успявам да примамя роеве

 

 
Страница 11 от 70 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •