Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 60 от 64 ПърваПърва ... 10505859606162 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 591 до 600 от общо 634
  1. #591
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Геца само заради теб ще взема да гледам клипа...
    С какво заслужих това недоверие, тази обида!?
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  2. #592
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    От лошо семе добро племе не очаквай

    Данила Терентиевич Найчуков, в продължение на много години работа в пчелина, е разработил методи за грижа за пчелните колонии, които му позволяват да получава много мед годишно в район със сравнително бедна медоносна база. Особено внимание обръща на поддържането и размножаването на силни пчелни семейства.

  3. #593
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    С какво заслужих това недоверие, тази обида!?
    Не напротив заинтригува ме, че си гледал клипа и си казах щом адаша го е гледал трябва и аз но имам голям проблем информация когато я чета по-лесно я възприемам

  4. #594
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Библията на пчеларя и Кашковский В.Г

    https://dzen.ru/a/YqwZKivC2EdVs8Dc
    ,,В зората на моето пчеларство бях в постоянно търсене на адекватна теория за поддържането на пчелите.

    Отначало ми се стори, че това е прост въпрос, просто трябва да прочетете или по-добре да разберете някакъв учебник по пчеларство, от който има много в магазините. В действителност обаче не всичко се оказа толкова гладко: два учебника от различни автори ще си противоречат по много въпроси, а теоретичните подходи, предложени от Федералния научен център по пчеларство (бивш Изследователски институт по пчеларство), всъщност се отхвърлят от практически дейности на повечето пчелари като очевидно отнемащи време или вредни.
    Това е покрито с тонове видеоклипове на любители пчелари, които споделят практическия си опит в пчеларството с голяма щедрост, повтаряйки грешките на пчеларите от минали поколения от година на година с известна доза заяждане.
    Разговорите с мои колеги практикуващи пчелари само потвърдиха горното: всеки пчелар имаше собствено мнение по даден въпрос, понякога различно от мнението на колегата. Обединяваше ги основно едно - фрагменти от теоретични знания за биологията на пчелното семейство, научени от други познати пчелари.,,


    Заключение

    В нашата информационна ера всеки човек има хора, които никога не е виждал, но те пряко са повлияли на живота му. За мен един от тези Учители беше Владимир Георгиевич Кашковски, за което съм му искрено благодарен! Искам да пожелая на Владимир Георгиевич дълъг живот и ползотворна работа!

  5. #595
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Библията на пчеларя и Кашковский В.Г

    https://dzen.ru/a/YqwZKivC2EdVs8Dc
    ,,В зората на моето пчеларство бях в постоянно търсене на адекватна теория за поддържането на пчелите.

    Отначало ми се стори, че това е прост въпрос, просто трябва да прочетете или по-добре да разберете някакъв учебник по пчеларство, от който има много в магазините. В действителност обаче не всичко се оказа толкова гладко: два учебника от различни автори ще си противоречат по много въпроси, а теоретичните подходи, предложени от Федералния научен център по пчеларство (бивш Изследователски институт по пчеларство), всъщност се отхвърлят от практически дейности на повечето пчелари като очевидно отнемащи време или вредни.
    Това е покрито с тонове видеоклипове на любители пчелари, които споделят практическия си опит в пчеларството с голяма щедрост, повтаряйки грешките на пчеларите от минали поколения от година на година с известна доза заяждане.
    Разговорите с мои колеги практикуващи пчелари само потвърдиха горното: всеки пчелар имаше собствено мнение по даден въпрос, понякога различно от мнението на колегата. Обединяваше ги основно едно - фрагменти от теоретични знания за биологията на пчелното семейство, научени от други познати пчелари.,,


    Заключение

    В нашата информационна ера всеки човек има хора, които никога не е виждал, но те пряко са повлияли на живота му. За мен един от тези Учители беше Владимир Георгиевич Кашковски, за което съм му искрено благодарен! Искам да пожелая на Владимир Георгиевич дълъг живот и ползотворна работа!
    Бързо изгледа клипа!
    За канала не съм се абонирал, да знаеш!
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  6. #596
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Знаеш ли на кои е клипа
    Явно, не се разбра това, на което исках да наблегна.

  7. #597
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Явно, не се разбра това, на което исках да наблегна.
    Гласът на човека от клипа много ми напомня на един пчелар де преди време се моташе тука пчеларства с едни фарари но не съм сигурен

  8. #598
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Гласът на човека от клипа много ми напомня на един пчелар де преди време се моташе тука пчеларства с едни фарари но не съм сигурен
    Не знам. Иначе е превод на някакъв ябанджийски клип.

  9. #599
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Гласът на човека от клипа много ми напомня на един пчелар де преди време се моташе тука пчеларства с едни фарари но не съм сигурен
    Същият е, за който си мислиш. Срещу него е едно младо и упорито момче (в добрия смисъл). До това момче е Софрониев младши. Другите не ги знам. Да, не казват нищо ново за мен, но се оказва факт, че за някои е само бърборене. Всеки възприема по различен начин информацията - природа.

  10. #600
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Същият е, за който си мислиш. Срещу него е едно младо и упорито момче (в добрия смисъл). До това момче е Софрониев младши. Другите не ги знам. Да, не казват нищо ново за мен, но се оказва факт, че за някои е само бърборене. Всеки възприема по различен начин информацията - природа.
    Стана някакво разминаване. Георги цитира мене, а аз качих клип с глас върху някакъв фон.

 

 
Страница 60 от 64 ПърваПърва ... 10505859606162 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •