Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 61 от 64 ПърваПърва ... 11515960616263 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 601 до 610 от общо 634
  1. #601
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Тук пак някакво клипче на тематика "Как се минава от дадан блат на фарар" стигнал съм до 2:00 (2ра минута) където автора казва "искам да покажа какво е нивото на българския пчелар" сега продължавам да го гледам ....

    https://www.youtube.com/watch?v=1eBGZcJwPy8

  2. #602
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Той човека каза че е професионален пчелар. Но аз не разбирам след като бръмча с дрелката и раздели семейството, защо на следващия ден пак го ровичка и вади и тръска, за да показва. По принцип така ли се работи с много кошери професионално ? В лошо време и като космонавт облечен ?

  3. #603
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Той човека каза че е професионален пчелар. Но аз не разбирам след като бръмча с дрелката и раздели семейството, защо на следващия ден пак го ровичка и вади и тръска, за да показва. По принцип така ли се работи с много кошери професионално ? В лошо време и като космонавт облечен ?
    С риск да си помислиш, че все те критикувам, искам да отбележа, че за всичко на което се чудиш и питаш в клипчето е отговорено точно и ясно... Абе ти да не си станал нещо като кинокритик, ама за пчеларски клипчета? Дай малко конкретика...

  4. #604
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    С риск да си помислиш, че все те критикувам, искам да отбележа, че за всичко на което се чудиш и питаш в клипчето е отговорено точно и ясно... Абе ти да не си станал нещо като кинокритик, ама за пчеларски клипчета? Дай малко конкретика...
    Напротив, критиката дори я обичам когато е срещу мен, тя дава повече отколкото ненужните хвалби .. Иначе наистина питам, дали в професионалното пчеларство така се прави, въпреки лошото време ровиш, тръскъаш, а пчелите те жилят. Понеже първите години ме жилеха яко и оттогава имам лека психическа непоносимост към жиленето и съблюдавам кога какво правя ....

  5. #605
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Напротив, критиката дори я обичам когато е срещу мен, тя дава повече отколкото ненужните хвалби .. Иначе наистина питам, дали в професионалното пчеларство така се прави, въпреки лошото време ровиш, тръскъаш, а пчелите те жилят. Понеже първите години ме жилеха яко и оттогава имам лека психическа непоносимост към жиленето и съблюдавам кога какво правя ....
    Пак да се обърнем към книгите....там пише, че при екстремни условия /буря, животно/, кошера може да се отвори и пчелите някак си оживяват, а в други случаи пише, че не е редно да се отварят, че изстива майката, пилото и това води до лоши резултати. Кое е вярно??? Та, нашите "майстори" за да се покажат, че са по най, нарушават тези правилца. Вярно, понякога се налага да се извършват такива манипулации, но това както казах трябва да са при екстремни ситуации, а не за щяло и нещяло. Колега, абстрахирай се от такива глупости...всеки си е.....жената....нали???
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  6. #606
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    ...
    Е, може да са искали да се покажат пред общ-то, може да са новите Г6 или Г13, Може да направят партия, но с филма не дават нищо на никого, освен точки на автора.
    Пунтират сбирките на СК, но адски постно. Дето викаше Стоичков: срещу нас да тичат не могат да ни стигнат
    Дони съм го запомнил с тия тъмни цъки, добре че се усети, та ги свали по някое време. Не че имам нещо срещу него, но е доста невъзпитано както към събеседниците така и към зрителя. Инак - да, нищо ново. Явно е насочен към колегите, които все още не са осъзнали, че акара наистина е най-големият бич за пчелите и си трябва непрестанна борба. А относно въпросната борба, тук е момента да споделя нещо което наистина недоумявам и винаги ме е учудвало: Как така масово се жалва гилдията от синтетичните инсектициди дето ги ползват земеделците, а в същото време на драго сърце, доброволно се слагат в кошерите?

  7. #607
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Пунтират сбирките на СК, но адски постно. Дето викаше Стоичков: срещу нас да тичат не могат да ни стигнат
    Дони съм го запомнил с тия тъмни цъки, добре че се усети, та ги свали по някое време. Не че имам нещо срещу него, но е доста невъзпитано както към събеседниците така и към зрителя. Инак - да, нищо ново. Явно е насочен към колегите, които все още не са осъзнали, че акара наистина е най-големият бич за пчелите и си трябва непрестанна борба. А относно въпросната борба, тук е момента да споделя нещо което наистина недоумявам и винаги ме е учудвало: Как така масово се жалва гилдията от синтетичните инсектициди дето ги ползват земеделците, а в същото време на драго сърце, доброволно се слагат в кошерите?
    Без синтетичните инсектициди пчелите отдавна да са при драконите

  8. #608
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...Та, нашите "майстори" за да се покажат,...
    Г-на с гащеризона се самоопредели като професионален пчелар, не като майстор.
    Къде е сега дедо Боян да даде дефиниция за "майстор пчелар". Той за "професионален пчелар" даде, нищо че не я разбрах.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  9. #609
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Пунтират сбирките на СК, но адски постно...
    Ама вие не правите филм, че да се одървяте от камерата, не разбирайки лаф ли пра'йм или филм.

    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    .....тук е момента да споделя нещо което наистина недоумявам и винаги ме е учудвало: Как така масово се жалва гилдията от синтетичните инсектициди дето ги ползват земеделците, а в същото време на драго сърце, доброволно се слагат в кошерите?
    Явно на кривия професионалист само субсидиите не му пречат.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  10. #610
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Г-на с гащеризона се самоопредели като професионален пчелар, не като майстор.
    Къде е сега дедо Боян да даде дефиниция за "майстор пчелар". Той за "професионален пчелар" даде, нищо че не я разбрах.
    Ха, ха...затова пчеларството е на този хал, че всеки се самоопределя. И аз, се самоопределям , но кой ме познава, кой е казал....този много им разбира!?!? Важно е хората да те посочат, те да те признаят. А ти, колко отговаряш на този критерий е друг въпрос. Познати са ни много, които ги величаят и са постоянно в устата на хората, но и за чеп за зеле не стават. Та, рядка е комбинацията известност и кадърност. Иначе всеки може да си се величае колкото си иска. А Жорко Кръстев тепърва ще мъти пчеларските среди.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 61 от 64 ПърваПърва ... 11515960616263 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •