Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 64 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 634
  1. #491
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Де да знам? Май за амеби демек.
    Едноклетъчните,са в основата на живота..освен в карантията,живеят и в кръвта,в частност-хемолимфата...
    Коя ли амеба са видели през микроскопа?
    п.п
    Всъщност,с каво точно,се храни акара?????

  2. #492
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Де да знам? Май за амеби демек.
    Аз в крайна сметка не разбрах къде, на кой пчелин са тия негови проблеми. Казва, че се бил разрастнал. Малко не му вярвам де. Та тук от 50, останали 9. Там от Х, останали У. Пък 50-100 акара не били проблем, пък... Абе голям хаос в обясненията му. Аа, да разбрах с точност, че имал бил амеби. Ама къде, що - само на него му е ясно, както и за пчеларския занаят, за който иска 20000 лв за лекции. Голям ташак. Бая масло почнал да гори тоя гном

  3. #493
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    АМЕБИАЗ ПЧЕЛ

    https://beejournal.ru/borba-s-bolezn...-amebiaz-pchel
    Наиболее эффективен для борьбы с амебиазом ноземат.

    .................................................. ....................................

    Лекарство Ноземат
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      45
Размер:	58.7 KB
ID:	11978
    производится российской организацией «Али-Сан», главными компонентами состава являются: окситетрациклиновые, метронидазоловые соединения, прошедшие регистрацию во Всемирной организации здравоохранения, так же применяются в медицинских целях.
    Источник: https://dompchel.ru/pchelovodstvo/preparaty/nozemat

  4. #494
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    АМЕБИАЗ ПЧЕЛ

    https://beejournal.ru/borba-s-bolezn...-amebiaz-pchel
    Наиболее эффективен для борьбы с амебиазом ноземат.

    .................................................. ....................................

    Лекарство Ноземат
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      45
Размер:	58.7 KB
ID:	11978
    производится российской организацией «Али-Сан», главными компонентами состава являются: окситетрациклиновые, метронидазоловые соединения, прошедшие регистрацию во Всемирной организации здравоохранения, так же применяются в медицинских целях.
    Источник: https://dompchel.ru/pchelovodstvo/preparaty/nozemat
    Гоше, туй добре, има тая болест, но... Тая болест за първи път се явява по нашите географски ширини. Симптомите, за които говори "царя на фарара", нямат нищо общо с описаните в литературата. Дал бил на проф. Въчовски материал за изследване, но там не откриват амеби. Ади де?

  5. #495
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    АМЕБИАЗ ПЧЕЛ
    Гошка,Братле,в теб ми е надеждата!
    Понеже си по любознателен,с какво точно се храни акара?
    Невярвам да лочи всичката хемолимфа на ред.Може би,да предпочита само определена част от нея.?????!!!!

  6. #496
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Гоше, туй добре, има тая болест, но... Тая болест за първи път се явява по нашите географски ширини. Симптомите, за които говори "царя на фарара", нямат нищо общо с описаните в литературата. Дал бил на проф. Въчовски материал за изследване, но там не откриват амеби. Ади де?
    В действителност до миналата седмица не бях чувал за тия амеби но лявата ръка на мрака тоест ДД да се свети името му ми размля главата бях учуден, че нищо не знам за тая болест нищо конкретно викам си ей остарявам не вървя в крак с новите течения и взех та прочетох малко отгоре отгоре и се оказа ,че това не е нова болест.Това де прочетох не ме впечатли с нещо то вярно, че вече съм си на възраст и не съм така любознателен като преди. А и за лечението одеве пак ДД ми размля главата явно иска във фейса да умува.

  7. #497
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    В действителност до миналата седмица не бях чувал за тия амеби но лявата ръка на мрака тоест ДД да се свети името му ми размля главата бях учуден, че нищо не знам за тая болест нищо конкретно викам си ей остарявам не вървя в крак с новите течения и взех та прочетох малко отгоре отгоре и се оказа ,че това не е нова болест.Това де прочетох не ме впечатли с нещо то вярно, че вече съм си на възраст и не съм така любознателен като преди. А и за лечението одеве пак ДД ми размля главата явно иска във фейса да умува.
    Аха, той е силен в използването на жокери, особено "обади се на приятел"

  8. #498
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Гошка,Братле,в теб ми е надеждата!
    Понеже си по любознателен,с какво точно се храни акара?
    Невярвам да лочи всичката хемолимфа на ред.Може би,да предпочита само определена част от нея.?????!!!!
    Нали напоследък има теории, че уж се храни с мастното тяло. Акото на акара било много сухо богато на гуанин

  9. #499
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Пчелите на колегата Янчо мрат като на всички останали и от същата болест. Още от преди се виждаха симптомите, когато ровеше и показваше на всички как се отглеждат пчели. Казвал съм много пъти за болестта. Видях симптомите и при Янчо, но както съм казвал...всеки си....жената, както си знае. Дори при него се забави резултата, но е ясно защо, но все пак го споходи. Не е виновен толкова акара. Търсете друго.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  10. #500
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Пчелите на колегата Янчо мрат като на всички останали и от същата болест. Още от преди се виждаха симптомите, когато ровеше и показваше на всички как се отглеждат пчели. Казвал съм много пъти за болестта. Видях симптомите и при Янчо, но както съм казвал...всеки си....жената, както си знае. Дори при него се забави резултата, но е ясно защо, но все пак го споходи. Не е виновен толкова акара. Търсете друго.
    Ба не е, с тия зелени технологии няма да прокопса ме, ма то я съсипаа целата държава та за некви пчели да се косим

 

 
Страница 50 от 64 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •