Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако на нашите изкупвачи им се налага да изследват меда по всички показатели отгоре до долу, явно много им се налага да се бъркат в джоба. Така като гледам ЕДНО ЕДИНСТВЕНО ИЗСЛЕДВАНЕ СТРУВА ХИЛЯДИ EUR. Чак сега осъзнавам как един единствен ПЧЕЛАР-ТАРИКАТ може да НАТРЕСЕ ОГРОМНИ ЗАГУБИ на даден изкупвач. Осъзнавам и защо е ниска изкупната цена - защото ТАРИКАТИТЕ сред нас са много, и те вкарват изкупвачите в ОГРОМНИ РАЗХОДИ.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    В интерес на истината зависи с кого работят... ако е фирма/опаковчик като Breitsamer (които си търсят доставчици на мед ако има някой желаещ http://www.breitsamer.de/eng/index.html ) то те имат собствена лаборатория и изследванията са безплатни т.е. за тяхна сметка така че нашите не се бъркат с пари за скъп анализ. Немците имат изрично изискване на меда да не е правен анализ и да не се придружава с подобен документ (не признават разходите за анализи)... анализите от Германия които нашите така и не показват или го правят в много редки случай са от фирмените лаборатории на купувача... и много ме е напушвало на смях когато закупчика размаха листчета и каже "Ей това нещо струва 600-700 евро..." От друга страна няма изкупвач който да не си прави първо анализите тук дори и за антибиотик понеже ако приемем че е купил по 1 т мед от 20 души и е направил 20 пълни анализа в Германия то само анализите струват някъде колкото самия мед че май и отгоре...

    QSI работят предимно с фирми и големи пчеларски ферми които изнасят сами меда си и примерно се опитват сами да работят с вериги като Билла. Техния сертификат е гаранция за качество на продукта и се признава в цял свят... Примерно знам за една пчеларска ферма от Русия която на първа страница на сайта си е лепнала анализа на QSI като реклама и гарант за качеството на техния липов мед* и макар че анализа им е правен през 2009 година това не им пречи да твърдят че и меда добит от тях през 2013 година е със същите качества...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Този твой постинг ме заинтересува. Ако приемем, че догодина аз сам самичък произведа 20 тона мед, значи ли това че мога да се свържа с тази фирма и да и предложа сам да направя износа директно в тенекии, а не в качета по 300 килограма?

    Сигурен ли си, че западна фирма би изкупувала мед без предварителни изследвания и може би без предварителна хомогенизация?

    Защото ако това е така, знаеш ли колко лесно ще можем да заобикаляме прекупвачите и да се борим за по-висока цена. Просто се организираме на групичнки от по 20 тона и намираме ТИР (аз имам 12) и готово - меда полита на запад с ПО-ВИСОКА ИЗКУПНА ЦЕНА.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    29.05.2014
    Мнения
    1
    Колега, ти може и да можеш да го изнесеш, но ако се намери някои от стотиците антибиотици в техния лабораторен анализ ще трябва да си извозиш меда обратно до България... и аз лично не знам дали има купувачи на нехомогенизиран мед, но ти пожелавам успех

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •