Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 39 от общо 39

Тема: Изолатор

  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    /При теб маната е проблем така ,че това което съм написал за изолатора ще ти свърши работа.
    Маната не е проблем,тя е мехлем и показност за това, че каквото и ограничение на майката да се прави е излишно ,пчелите ги карат да стоят пред прелките да охраняват,камули яйца да снасят,повярвай ми -но не е задължително.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Маната ти е най големия проблем защото не можеш да зазимиш семействата си на манов мед.А с ограничаването ти ще вземеш всичкия манов мед и няма да имаш проблем през зимата.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Кое му е проблема пусто на тая мана,че е 8-9лв.кг. на едро говоря за тонажи,кой ти каза че зазимявам с манов мед,с ограничение или не пак ти повтарям майка от първи корпус на горе няма .
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Лалов,според мен нещата при теб може да се оправят с 20кг.пържоли,вино и чист въздух,само че преди това разчиствате една голяма нива за рапица,ограждате я с фиданки акация и липа и пей сърце .

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Кое му е проблема пусто на тая мана,че е 8-9лв.кг. на едро говоря за тонажи,кой ти каза че зазимявам с манов мед,с ограничение или не пак ти повтарям майка от първи корпус на горе няма .
    А нима не слагат манов мед в първия корпус ,пчелите първо запълват и блокират майката в първия корпус така ,че дори и да снесе остава венеца от манов мед.Не казвам нищо пратив маната като паша за мен колкото повече паши толкова по добре рапицата също ми прави проблем за зимата но аз я харесвам като паша защото разива чудесно а пък и дава доста мед.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    https://www.youtube.com/watch?v=V7RlI1QKaGI
    https://www.youtube.com/watch?v=BU8ZALZf2Co
    Някой ползвал ли е такъв вид изолатор за пчелни майки? Поразрових се малко на тази тема попаднах на мнения, че така в едно семейство могат да зимуват по няколко майки. В следствие на такъв изолатор, пчелите не гледат пило и по този начин могат да живеят по 10 месеца. Друго полезно нещо - може без използване на различни лекарства, пчелите да се справят с определени заболявания.....

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Струва си да се опита с 1-2 семейства на зима.
    Интересно би било ако се разбере кога освобождават майката и какво правят после, а също и на какви паши разчитат. Имам предположения, но по добре от първоизточника...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Гледайте клиповете на Малыхин. Там са дадени срокове, метод на работа с двумайчини.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Гледайте клиповете на Малыхин. Там са дадени срокове, метод на работа с двумайчини.
    Гледам ги, но друго си е на практика да каже някой дали се получават нещата.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •