Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 39

Тема: Изолатор

  1. #11
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Изолатора освен за отглеждане на търтеи на приблизително еднаква възраст, не се сещам за какво друго бих могъл да го ползвам.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Миналата година, Котларски в своето издание рекламираше доста от тези клетки, но нещо не се получи.Двама от колегите ми от моя край миналата година споделиха сходни резултати. Повлияха се от написаното Уж по- едри яйца ще снася кралицата ,повече мед и нищо.Аз сложих един магазин повече и решението е повече мед. и край на мача.Който иска, да си арестува майките .Затова и в началото въпроса ми беше такъв.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Никой не говори за по -едри яйца /ТОВА СА ГЛУПОСТИ/ целта е майката да спре да снася за да няма открито пило в началото на пашата и всичкия мед да е за пчеларя.Впрочем майката няма да спре да снася просто няма свободни килийки и пчелите изяждат или изхвърлят яйцата.Всички пчели работят само по медосбора и така се получава повече мед.И пак казвам това се прави при наличието на къса и обилна паша която пчелите да използват максимално или когато в района имаме една главна паша защото след пашата се получава период през който ще се излюпят по малко пчели и ако имаме друга паша може да я изтървем .А това ,че си/ сложил още един магазин и решението е повече мед/ са пълни глупости това означава че ако сложиш 10 магазина на едно семейство и то ще ги напълни..........При паша се слагат толкова свободни магазини че пчелите винаги да имат свободно място за пресния нектар.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Радо ти поредния дървен професор.Вземи си огледало и си говори на него
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    .А това ,че си/ сложил още един магазин и решението е повече мед/ са пълни глупости това означава че ако сложиш 10 магазина на едно семейство и то ще ги напълни...........
    http://prikachi.com/images/54/7163054d.jpg
    Изтеглена от тук:
    http://beeman.se/present-nf.htm

    средно 90 тона годишно от 500 кошера
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Аз споделям личен опит и ви давам възможност да се възползвате от това ,а дали ще го направите изобщо не ми пука.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Радо ти поредния дървен професор.Вземи си огледало и си говори на него
    И аз се чудя как от време на време се появява по някой "Гуру". И ми е още по-странно как е съществувал форума, без недвусмисленото познание на въпросния "гуру".
    А иначе, във всяко мнение може да има безкрайно много истина, но ако не можеш да говориш с хора, то остава неразбрано и най-много да и навлечеш гнева на останалите...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    http://prikachi.com/images/54/7163054d.jpg
    Изтеглена от тук:
    http://beeman.se/present-nf.htm

    средно 90 тона годишно от 500 кошера
    Баце, тез момчета по Венер ли работят или по Чорбич ?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Гошо съгласен съм, че прехвърчаха искри за което се извинявам, но менторския стил откровено ме дразни.Не може да си мислиш ,че знаеш всичко и да даваш съвети наляво и дясно.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Моите съвети са безплатни и не ви карам да ги ползвате .Само че ми се ще да чуя вашите ...........но нищо не чувам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •