Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 26
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Опитвал ли е някои с Автоемаил лак ,кошери не съм боядисвал с такава боя но черчевета на прозорци съм боядисвал и смело мога да кажа че имаха нужда от ново боядисване чак след около 7-8 год.Вярно че е малко по скъпа но пък много по траина.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Всичко си има цена, па така и боите.
    ако са по ск-пи, значи че са по добри и квалитетни,
    а тогава испаднат по ефтини.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Логично е Авто емаил лака да е по качествен и по траен автомобилите и те са подложени постоянно на слънце,вятър,дъжд а едно пребоядисване на кола всички знаете колко струва.

  4. #14
    Сократес е добра боя и е безвредна, миналата година когато боядисвах падна една пчела в кутията с боя помислих,че ще умре веднага от химията но минаха няколко секунди и не умира,извадихя с помоща на една клечка измихя в една капачка от 10л. туба с вода от чешмата изсъхна и литна.Бях забравил парче восък на подът на едната платформа от слънцето се е разтопило,сега тази част от дъската седи като петно от нафта,но когато вали не просмуква вода просто седи на капки отгоре.Сега обработвам ако може така да се каже 10 нови кошера с восък.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Аз ползвам тази боя:http://cento.bg/akrilatna-pcheli.html

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    И аз ползвам същата за новите кошери но още не са имали възможност да презимуват за да дам отзиви. Иначе съм доволен до момента - много добро покриване и при добра повърхностна обработка на материала учудвщо/за мен/ нисък разход на боя
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Определено най-добрата боя за нашите цели е Сократес, но има един голям недостатък и това е нейната цена. Сега ми предстои боядисване на сериозно количество кошери, а бюджета въобще не позволява да си помисля за Сократес и търся вариант. Бях попаднал на един уникален лак в Баумакс който е с отлични качества, но вносителя беше самия магазин и след като го продадоха вече този лак е недостъпен. Споделих с колеги от дружеството, че търся евтин вариант за боядисване и те ми дадоха съвет който въобще не очаквах и още не мога да си преобърна мисленето за да го приема ФАСАГЕН. Потърсих в нета и се оказа, че на някои фасагени наистина се споменава дърво. Предстои ми и да отида да погледна лично едни кошери боядисани така преди две години.
    Искам да попитам все пак някой от вас ползвал ли е фасаген да си боядиса кошерите и какви са резултатите?
    Ползвал ли е някакъв грунд и какъв?
    Напуква ли се с времето от големите температурни разширения на дървото?
    Каква защита от влага и директно мокрене дава?
    Въобще споделете всичко което ви е направило впечатление ако имате такъв опит?
    Благодаря

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Мога да кажа ,че при нас масово се ползва ФАСАГЕН за марка не мога да ти кажа ти сам ще прецениш според джоба ,а за издръжливост има я особено ако се нанесе с пистолет на два тънки слоя.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Колега ползвам бял фасаген и си взема оцветители.. по този начин си прави цветовете. Стават много добре. И на мен ми предстои боядисване на 70 корпус... дъна капаци и нуклеуси но мисля да ползвам лак на водна основа на сократес.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Аз ползвам това : http://www.selt.bg/bg/products/7/1
    Миналата година случих на 25% отстъпка в Бриколаж и си накупих доста бакички,като изчислих с отстъпката,литъра ми идваше по 2,70лв. неразреден.Боядисвам с валяк две ръце,като от тази година ползвам и импрегнатор преди това.Направил съм си следните цветове - син,жълт,оранжев,зелен,виол етов и бял.
    Засега съм доволен.Ползвам го за втора година и е рано да давам генерални заключения.Познавам пчелар,който изнася за Германия и си боядисва с фасаген кошерите.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •